Slab ping ? Kako to pokazati vašemu internetnemu operaterju?

gregor Član
uredil/-a 22. February, 2007 v Triki, nasveti, članki ter vodiči
Na kratko. Moj ping je kar naenkrat zanič. Ne samo ping ampak tudi prenos podatkov. Problem se pojavi, ko ping močno varira. Vaš ISP= "Internet Service Provider" pa pošlje ljudi iz Telekoma, ko je ping še nekako za silo. No na linuxu to ni problem. Obstaja "SMOKEPING".

Kako smokeping spravit v tek ?

Precej preprosto.

sudo apt-get install apache2
sudo apt-get install smokeping

Nekako uredimo si domeno ali ISP ju sporočimo kar naš trenutni IP naslov (v primeru da imamo DHCP)

Domeno je potrebno imeti, saj jo je potrebno vpisati v: /etc/smokeping/config

Za ostale nastavitve smokepinga si poglejte kak primer configa, ki se jih najde na netu.



LP

Komentarji

  • gregor Član
    uredil/-a 18. May, 2007
    Nekaj sem urejal svoje zaznamke in sem med njimi našel tudi zaznamek na en trik, ki sem ga izvedu za objavljanje svojih pingov. Problem pri objavljanju izgub paketkov in slabega pinga je v tem, da v primeru, da je forum zelo obiskan ogledovanje ping časov iz vašega domačega serverja pobira pasovno širino ki vam je na razpolago. Zaradi tega sem se odločil, da bom slikco iz serverja prenesu na enega izmed free ftp serverjov in nato od tam sliko objavil v forumu. Ker je Linux res zelo prilagodljiv sem si lahko pomagal z cron programom, ki mi vsako uro iz strežnika s pomočjo skripte pošlje sliko na ftp. Spodnjo skripto je potrebno ustvarit v /etc/cron.hourly/ tako, da bo skripto zagnalo vsako uro. Ko se ustvari datoteka se ne sme pozabit, to datoteko naredit izvršljivo !!
    chmod 667 vasa_cron_datoteka
    #!/bin/sh

    lynx -dump http://localhost/cgi-bin/smokeping.cgi?target=World.Europe.Switzerland.Siol

    ftp-upload --user ftpuporabnik --host ftp.krneki.org --password vaspassword /var/www/smokeping/World/Europe/Switzerland/Siol_last_108000.png
    Ker se slika generira samo takrat, ko se odpre stran je potrebno pred vsakim uploadom it na stran na serverju z LYNX om (1 vrstica skripte)
    Za upload datoteke iz ukazne vrstice obstaja program ftp-upload (2 vrstica skripte)


    image

    GRRRRRRRR


    LP
  • Dobra finta.

    A ne bi mogle bit enote na levi strani grafa v milisekundah?
  • Ja saj piše m zraven ... :)
  • Hmm....ponoru bom !!!
  • bl4z Član Ubuntu.si
    mja .. men se s tem smokepingom ni dal hecat (je hotu namestit milijon paketov) ... sm pa kr u muninu przgu ping plugin .. zdje ni tko nazorko kt to .. ampak tko k tezim jim dol vsaj priblizno vem kdaj je hecal ..

    image
  • Kami Član Ubuntu.si
    Meni že dolgo dela ok
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.