Tiskalnik Canon MX320 preneha s tiskanjem

Doma imam tiskalnik Canon MX320. Ker so Windowsi predragi, sem se odločil, da si naložim Linux-e, saj lahko na njih opravljam vse stvari, ki bi jih lahko na Windowsih (email, internet, word). Vendar zataknilo se mi je pri tiskalniku.

Sedaj sem poiskusil že dve distribuciji Linux-a, vendar pri nobeni ne deluje tiskanje (Mint in Lubuntu).

Sprva sem poiskusil glutenprint driverje, ki sem jih dobil poleg distrbucije. Tiskanje je bilo zelo počasno in je porabilo veliko barve, v nastavitvah pa prav tako ni bilo možnosti za "fast printing". Po naključnem številu tiskalniških poslov, je tiskalnik nehal tiskati (v CUPS-u je v statusu pisalo - sending data to printer, vendar se tudi po 5 minutah ni nič zgodilo). Tiskanje pa je bilo mogoče nadaljevati le z odstranitvijo kabla tiskalnika iz vtičnice in priključitvijo le tega nazaj čez nekaj sekund ter prižiga tiskalnika, takrat je tiskalnik začel ponovno samodejno tiskati. Odločil sem se poiskati Canon-ove driverje.

Uporabil sem ta ukaz, da sem naložil Canon-ov driver za ta tiskalnik:
sudo apt-get install cnijfilter-mx320series
Vendar tudi ta driver je porabil veliko barve ter je nehal printati po nakljčnem številu poslov. Kasneje mi je uspelo urediti .ppd file, tako, da sedaj imam opcijo v CUPS-u, kjer lahko izberem fast printing in manjšo resolucijo. Še vedno pa obstaja problem glede prenehanja tiskanja.

A ima kdo kako idejo, kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.