Težave pri namestitvi Ubuntuja

No, zdej sm se odloču da dam ubuntu še na pc, na katerem delam use kar delam, torej ne na strežnik.
Vendar se mi inštalacija ustavi :(

Nalagam amd64 verzijo, na default, torej z grafičnim namizjem.
Ko se mi ustavi pa izgleda nekako takole:

¬?______________________________________
|========Configuring apt...========== |
| |
| |_________|25%...............................| |
| |
|Setting up primary installation repository |
|______________________________________|


Konfiguracija pa je:
AMD64 3500+
512MB Geil RAM-a
GeForce 6800GT
160GB S-ATA disk...
....

Kakšne ideje?

Lp

Komentarji

  • Ja prehitr si zapeku CD. Mogoče se sliš zelo neverjetno vendar je res. Probej zapečt iso pri 2xni hitrosti pečenja.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    nene .. to je mel pixna iste probleme, ker je izbral slovenski jezik .. neki z mirrorji .. ti izber anglesko tipkovnico, pa angleski jezik pa bo sel install, potem pa lahko k bos mel instlairano izberes slovenski jezik .. tudi on je imel 5.04 za amd64!
  • O.K, probal z angleškim oz "ameriškim" jezikom, in zadeva lepo steče naprej tam kjer se je prejj zataknila...
    AMPAK!:...... noče mi naložiti botloaderja, ne lilo, ne grub nobenega.... tko da sm pol izbral da brez loaderja, kar pa se je izkazal da je bv.. in kaj nej zdaj? :(
    Moram v setupu še katero zadevco izbrt malce drugače?

    Lp
  • bl4z Član Ubuntu.si
    bootloader lahko tudi na roke namesti .. zbootas s kaksnim live cdjem potem pa .. najbolje da sledis gentto guidu .. evo tocen link http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=10

    za ubuntu je 99% isto tko da ti bo pomoje slo (ceprav ne vem zakaj ti tega ze install nebi naredu !?)
  • Torej, jaz sem to tako resu da sem zapeku cd pri hitrosti 8?ó, pol pa ko je pri instalaciji prišel do nastavitev glede GMT časa, sem preskoču direktno na inštalacijjo GRUB-a in nato ko naložil grub se reboota, nato pa zahteva cd....in potem magično deluje:D
  • christooss Član Ubuntu.si
    No to je dobr vedt. Torej pri inštalaciji vedno izberite angleščino. inštalirajte. Potem pa mate v breezyju Ubuntu language selector da postori zamenjavo jezika za vas :)
  • V reviji pcformat sme dobil ubuntu in ga kopiral z neroiom v iso načinu. V biosu sem naštimal cd kot primarnega, vendar mi ga sploh ne zazna. Uničil sem že 2 cdja.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ok

    1. a ti boota recimo kak drug cd .. recimo instalacija windowsev
    2. ce si dal v nero burn image potem bi moglo bit ok .. mozno sicer, da je image na pcf dvdju zanic
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.