Strežnik za posodobitve

slitkx Član
uredil/-a 25. November, 2014 v Programi
Imate nastavljen strežnik za Slovenijo ali osrednji strežnik?
Zakaj?

Komentarji

  • za slovenijo, ker je bližji
  • Pa je kakšna razlika glede dosegljivosti software-a?
  • Strežniki bi morali biti usklajeni, zato je večino časa ni. Dosegljivost se lahko spremeni med usklajevanjem.
  • Qlub Član
    uredil/-a 2. January, 2015
    Bi me moralo začeti skrbeti, ker od 22. dec moj 14.04 ne prejema več nobenih posodobitev, če zaženem Pos. programov ali pa ukaz "sudo apt-get update"?
    Pravi, da je vse posodobljeno. Ne javlja mi nikak. težav.
    Bil sem navajen na skoraj vsakodnevno posodab. sistema in nameščenih programov, zdaj pa ta "post"... :-I
  • Uh! Nujno odpri računalnik in vidi če je kaj napihnjeno na matični.. :)
    Ne rabiš skrbet..Vse je ok.
    Lp!
  • Qlub je dejal/-a:
    Bi me moralo začeti skrbeti, ker od 22. dec moj 14.04 ne prejema več nobenih posodobitev, če zaženem Pos. programov ali pa ukaz "sudo apt-get update"?
    Pravi, da je vse posodobljeno. Ne javlja mi nikak. težav.
    Bil sem navajen na skoraj vsakodnevno posodab. sistema in nameščenih programov, zdaj pa ta "post"... :-I
    14.04 bo posodobitve prejemal do leta 2019, zato brez skrbi: https://wiki.ubuntu.com/Releases
  • Qlub Član
    uredil/-a 2. January, 2015
    R33D3M33R je dejal/-a:


    14.04 bo posodobitve prejemal do leta 2019, zato brez skrbi: https://wiki.ubuntu.com/Releases
    Hvala za odziv. Kar še tiče LTS, mi je bilo vse jasno.
    Mislil sem, da ga kaj sistemsko "blokira"- moti... Nimam še izkušnje dec. praznikov, ko si očitno malo spočijejo. ;-)
    Danes je točno pol leta, ko sem namestil prvi linux (ubuntu14.04-win7 sem takrat samozavestno formatiral-odpisal in s tem poslal Microsoft na pc v zgodovino.) Še vedno sem navdušen nad odprto kodo, kot prvi dan. :-) Kasneje sem namestil drugo distrib elementaryOS, kupil nov rač. in nam. 14.04.
    Moral sem se spovedati...:-) Oprostite mi...;-)
  • Če bi ga kaj blokiralo, se bi ukaz:
    sudo apt-get update

    izvedel z napakami.
  • zanimivo. Debian Stable je imel kar nekaj posodobitev med prazniki. samo bolj kot ne so bili vse varnostni popravki.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.