[14.04] Chrome mi sesuje Ubuntu

sese12 Član
uredil/-a 29. January, 2015 v Programi
Nekaj dni nazaj se mi je pojavil problem, da mi Chrome sesuje Ubuntu. Ko grem v Chrome in v spletno trgpvino Chrome se sistem sesuje. Sesuje se tudi na nekaterih drugih straneh. Ubuntu 14.04 LTS sem namestil na novo in je problem ostal.

Komentarji

  • 10.04 nima več podpore za namizje. poskusi z 12.04 ali še bolje z 14.04. če želiš stari izgled poskusi z Ubuntu Mate.
  • Se pravičujem, namestil sem 14.04. Problem pa je z zadnjo verzijo Chroma, prav tako pa s Chromium. Sem namestil starejšo različico Chromium in sedaj te težave zaenkrat ni.

    Dodal bi še, da mi je sistem sesulo tudi, če sem šel recimo na Youtube.
  • v terminalu zalaufaj
    google-chrome --enable-logging --v=1

    Chrome se bo zagnal in ti bo beležil vse v chrome_debug.log.

    Ko se sesuje sistem najdeš chrome_debug.log v ~/.config/google-chrome/ mapi.
  • Žal v
    chrome_debug.log
    ni zabeležilo nič, dokument je prazen.
  • Zanimivo..

    Si probal pognat chrome v 'incognito' oziroma brez beleženja zgodovine..
    google-chrome --incognito


    Tako da če je za crash odgovoren kakšen extension, se le ta ne bo zagnal (v večini primerov)
  • sese12 Član
    uredil/-a 29. January, 2015
    Milsim, da je problem opisan tukaj:
    http://askubuntu.com/questions/504124/chrome-crashing-too-often-in-ubuntu-14-04

    Če zaženem
    google-chrome --disable-gpu

    Se mi sistem ne sesuje. Žal je moja angleščina preslaba, da bi razumel, kako naj problem odpravim.
  • Hmm ja.. uporabljaš odprtokodni driver za grafično ali lastniški? Katero grafično sploh imaš? V tisti povezavi ni odpravil problema.. oziroma je ja - tako da je vedno zagnal z zgornjim ukazom chrome :)

    Tale link pravi https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=404357 da namestitev lastniškega gonilnika pomaga
  • Driver je odprtokodni od Ubuntu, nisem namreč nič nameščal, za grafično pa mi Everest da naslednje:

    Zaslon:
    Grafična kartica Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (384 MB)
    Grafična kartica Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (384 MB)
    3D-pospeševalnik Intel GMA X3100
    Monitor AU Optronics B154EW02 [15.4" LCD]

    Gre za starejši prenosnik Dell 500 ( iz nekdanje Siolove akcije )
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 31. January, 2015
    Hmm ja.. torej edino kar ti ostane je
    1.) odpreš bug report na code.google.com/p/chromium/ in poročaš da imaš težave in čakaš kaj bodo povedali guglovci - ampak glede na razumevanje angleščine to ni verjetno najboljša možnost
    2.) dodaš chrome v zaganjalnik in spremeniš bližnjico tako da se vedno izvede 'google-chrome --disable gpu', ko ga zaženeš
    3.) uporabiš drugi brskalnik

    Drugih idej žal nimam :)
  • sese12 Član
    uredil/-a 31. January, 2015
    V Synapticu sem naložil oz. vsilil starejšo verzijo Chromium in jo zaklenil. S to starejšo verzijo zaenkrat ni problemov.
  • Če ima še kdo ta problem, je rešitev zaenkrat ta, da v nastavitvah Chrome odklopimo strojno pospeševane. Je pa zgleda povezano z intelovo grafično kartico oz. gonilniki za njo.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.