skupna raba datotek

Na enemu računalniku imam ubunt 14.04 na enemu win7. ubunt lahko normalno dostopa do win7 obratno pa ne gre. sem ze nastavil samba in resetiral ampak win7 se vedno ne vidi ubunt-a. Kaj bi lahko še naredil?

Komentarji

  • sem pogledal na macbook pro in vidi ubunt sam neki pise not conectet. windovs pa ne vidi? ubunt prav tako vidi macbook-a. se pravi problem z win7?
  • Če ti se z mac-a poveže pol ja - problem z win7.
  • bubimir Član
    uredil/-a 30. May, 2015
    ja jaz imam iste probleme..
    Ubuntu zazna win7 deljene mape, obratno pa ne zazna...
    Zgoraj opisano sem vse nastavil oz pregleda....
    Na ubuntu 14.04 je Samba...
    Naredil sem še ročni postopek "dodaj opmrežno mesto na win 7 z lokalnim ip-jem od ubuntuja, in mi je dodalo omrežno mesto...vendar winsi še vedno avtomatsko ne zaznajo omrežja

    Po dolgem času Lep pozdrav !
  • Torej po dolgem času sem zalaufal win7 na laptopu. Ob prijavi na wlan sem potrdil da je Home network (pomemben korak) nato pa sem lepo kliknil na Network ikonco v file explorerju in tam je že bil viden pingo (ubuntu desktop).

    Tako da res ne vem kaj sta vidva počela. Sta prepričana da je workgroup v smb.conf enak WORKGROUP ?
  • meni ga včasih vidi včasih pa ne. ne vem pa od česa je odvisno - imajo pa vsi narejen statični IP na routerju.

    iz Windows XP vem, da ga lahko najde "ročno" samo moram pogledat doma ukaz - pod run ga zaženem tako, da vnesem IP in če se ne motim še nekaj in se poveže.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.