Alternativa za vdelavo podnapisov

mgorjup Član
uredil/-a 14. December, 2015 v Programi
Prvo vsem lep pozdrav
Kot vidite sem nov tukaj in se vnaprej opravicujem, ce sem naredil kaj narobe :)
Torej moja tezava je da sem prej uporabljal windows in sem sedaj presel na linux mint mate in ne najdem programa za vdelovanje podnapisov kot sem ga imel pri windowsu (Bigasoft Total Video Converter) oziroma ne najdem alternative zanj :)
Kakrsen koli nasvet je dobrodosel
Imam pa na laptopu Asus K73E Ubuntu 14.04 in na stacionarcu pa Linux mint mate 17.2 ce kaj pomaga

Komentarji

  • vdelovanje podnapisov? zakaj pa bi to počel? Za podnapise se, da zraven datoteka in potem se lahko bere v različnih programih vključno s Kodi media center, VLC in podobnimi...

    V glavnem preglej programsko središče (software center):

    Handbrake - Open Source Video Transcoder

    Openshot - Video editor

    Kdenlive - Video Editor

  • gregor3000 je dejal/-a:

    vdelovanje podnapisov? zakaj pa bi to počel? Za podnapise se, da zraven datoteka in potem se lahko bere v različnih programih vključno s Kodi media center, VLC in podobnimi...


    Ker ponavadi poberem s torent strani pa vdelam podnapise in gledam preko usb na televiziji je vecji ekran in boljsi zvok ;)
    Hvala za nasvete
  • No to v osnovi lahko narediš tudi z VLCjem.. Več pa si lahko prebereš na http://sub.wordnerd.de/linux-subs.html#sec-9_1
    Kjer imaš napisal cel tutorial od podnapisov do vdelovanja le teh z raznimi programi.
  • mgorjup je dejal/-a:
    gregor3000 je dejal/-a:

    vdelovanje podnapisov? zakaj pa bi to počel? Za podnapise se, da zraven datoteka in potem se lahko bere v različnih programih vključno s Kodi media center, VLC in podobnimi...


    Ker ponavadi poberem s torent strani pa vdelam podnapise in gledam preko usb na televiziji je vecji ekran in boljsi zvok ;)
    Hvala za nasvete


    jaz sem investiral v Raspberriy pi, naložil openelec, dal zraven en zunanji trdi disk (z lastnim napajanjem) in zdaj vse to delam tam preko Kodi (oz. Openelec) - http://kodi.tv/about/ . ko odprem film z daljincem grem na ikono za podnapise in mi jih ponudi. izberem dobro ocenjene in jih naloži. lahko se tudi torrent nastavi. nobenih USB ključev, vdelave podnapisov itd. kuri ene 8w-10w pri max obremenitvi. stalo pa je vse skupaj okrog 120 ali 130 EUR. ne spomnim se ravno.

    Lahko se pa tudi kak od teh media centrov nabavi, ko jih pordajajo v Hoferju ali drugih trgovinah. samo na koncu tisto pride malo dražje ponavadi.

    če ni denarja za to, se pa kar kabel potegne od računalnika do TV in požene VLC na računalniku, kjer spet ni treba nič kaj posebnega početi s podnapisi. downloadaš in izbereš jih.

  • hvala za idejo za Kodi :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.