[rešeno] 14.04 Ubuntu Mate priklop mrežnih diskov

Želel bi priklopiti mrežni disk, kar mi ne uspe.
dusan@HP-6735:~$ sudo mount -t cifs //shramba/Slike /mnt/Shramba/Slike/ -o username=x,password=*,gid=1000,uid=1000,file_mode=0644,dir_mode=0744
[sudo] password for dusan:
mount error(13): Permission denied
Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)
dusan@HP-6735:~$

Iz računalnikov z Ubuntu 12.04 normalno dostopam do tega mrežnega diska! Se je v 14.04 kaj spremenilo?

Ja pa prebrskal sem že vse živo in nisem našel rešitve in nisem edini s temi težavami.


Komentarji

  • Tudi v Ubuntu Mate 16.04 so iste težave. Nikakor ne uspem mapirati mrežnega diska.
    Če odprem imenik s programom Caja, mi ga odpre, vendar ne morem brati iz njega. Vidim vse datoteke. Recimo želim gledati film ali poslušati glasbo, vendar brez uspeha.
    Ko želim mapirati isti mrežni disk iz Windozov, dela brez problema.
    Če mapiram disk iz drugega računalnika, kjer teče Ubuntu 12.04, dela brez težav.
  • Poskusil sem vse živo in nikakor ne uspem.

    To je mrežni disk, ki ima smb in ftp strežnik. Nekaj mora biti v novejši verziji Ubunta drugače, ker 12.04 ne dela težav. Prav tako se brez težav povežem z winbluzi (če jih zaženem) :/

    Ne poskušam trajno mapirati diska! Dostop rabim občasno, saj je to disk za kopije podatkov.

    sudo mount -t cifs //shramba/Slike /home/dusan/Slike/ -o username=user,password=geslo,domain=BBS-NET,gid=1000,uid=1000,iocharset=utf8,file_mode=0644,dir_mode=0744

    Vedno dobim sporočilo
    mount error(13): Permission denied
    Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)





  • Sedaj imam na vseh računalnikih Ubuntu Mate 16.04 in ne morem mapirati diskov. Vseeno ali poskusil v CLI ali v grafičnem načinu!
    JE že kakšna rešitev?
  • Sem končno sam našel rešitev  :D
    Ni dovolj, da dodaš mapo v skupno rabo s Caja-Share. Na računalniku kjer dodeliš mapo za skupno rabo je treba še pognati program 'Souporaba map' ali v CLI 'shares-admin'. Na prvem ekranu izbereš mapo za skupno rabo, na tretjem zavihku pa je potrebno še določiti kdo ima dostop do te mape!
    Po teh korakih mapiranje dela tako v GUI kot CLI.

    Ne znam pa označiti  te teme kot REŠENO!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.