zamrznitev monitorja

zivijo
mi kdo prosim svetuje. monitor mi vsak tolk casa zamrzuje oziroma zatemni za nekaj sekund 10-15 sekund ,potem pa spet dela v redu...ampak se to vse vec dogaja,posebej ce odprem dve ali trije okna ali pa uporabim libreoffice..karkoli ze ...to se dogajalo prej na ubuntu 12,zdaj sem nalagal 14.04 in se vedno je isto. hvala

Komentarji

  • gregor3000 Član
    uredil/-a 3. February, 2016

    to zveni kot bi poskušal menjati resolucijo ali pa preklopiti na kak drug način, na drug izhod.

    kakšna je strojna oprema?

    sudo lshw


  • tolk tega je,cela stran.....ne vem kje naj gledam pod kaj!!!??? ta je samo en delcek


    *-cpu
              description: CPU
              product: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz
              vendor: Intel Corp.
              physical id: 400
              bus info: cpu@0
              version: 15.4.10
              serial: 0000-0F4A-0000-0000-0000-0000
              slot: Microprocessor
              size: 3200MHz
              capacity: 4GHz
              width: 64 bits
              clock: 800MHz


  • drugagc proceso - Intel pentium(R) 4CPU 3.2 GHZ x 2
    grafika Intel 945Gx86/MMX/SSE2
    Vrsta OS 32-bitni
  • za takšno konfiguracijo predlagam kakšno lažje namizje kot je na primer XFCE oz. Xubuntu.

    Ubuntu potrebuje 3D pospeševanje samo za izris namizja in solidno grafično kartico/čip, da vse tekoče deluje. zna biti da je v tem primeru sistem enostavno preobremenjen.

  • hvala. lp
  • Hvala , rešeno. Z  Xubuntu deluje veliko bolj.
  • Tudi meni se to dogaja na :
    Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz × 2 
    4GB rama
    GeForce 7800 GT

    PC je star ene 7 let. Ja verjetno bo kar držalo, da je PC oziroma hardver že prešvoh za današnji Ubuntu.

  • @bilko: S precej slabšo konfiguracijo mi je Kubuntu, ki naj bi bil še bolj sistemsko požrešen, deloval brezhibno. Bodisi so težave z gonilniki, ali pa nagaja kakšen efekt. Ne bi me presenečalo, če napake povzroča nvidiin gonilnik. Poskusi odstraniti lastniške gonilnike in uporabljati odprtokodne ali obratno.
  • jaz sem na programsko sredisce ubuntu nalozil xubuntu namizje,kot je predlagal #gregor3000 in nimam vec tezav stem.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.