Namestitev ubuntu 16.04 LTS - napredno particioniranje

bobo52 Član
uredil/-a 17. June, 2016 v Programi
pozdravljeni  kot vidim sem  velik zacetmik tukaj v racunalniku imam 2 diska --   imam problem z namestitvijo 16.04  tista  prvo  namestitev je opravljena samo laufa zelo pocasi  cca 5 min da se mi pokaze desktop(za lokacijo  sem uporabil  priporocilo namesti zraven windows xp )verjetno to ni najbolse .pri poskusu  namestitve 16.04 LTS  pa ne pridem dalec .da se izognem sem uporabil lokacijo "nekaj drugega" naslednji korak "vrsta namestitve " me ustavi poizkusil vse kombinacije ampak me ne spusti naprej pokaze mi "korenski datotecni sistem ni dolocen
 imam tako
/sdv/sda
/sdv/sda1 ntfs  320062 mb    upor 43164 mb  windows xp
/dev/sdb
/dev/sdb1 ntfs  66351mb      upor 15881 mb
prosto              53718 mb

naprava za namestitev zagonskega nalagalnika

/sdv/sda  ATA WDC WD3200AAKS-0 (320,1 GB)
/sda/sdv1 windows xp  prof.
/sdv/sdb  ATA WDC WD1200JB-00G(120.0 GB)
/dev/sdb1

pri vseh mogocih kombinacijah mi ne rata v spremembi razdelkov

 /dev/sdb1 ntfs  66351mb  spremenim v ext4 uporabi -- home
prosto  v swap

kako naj se znajdem za naprej

hvala

Komentarji

  • bobo52 je dejal/-a:
    pozdravljeni  kot vidim sem  velik zacetmik tukaj v racunalniku imam 2 diska --   imam problem z namestitvijo 16.4  tista  prvo  namestitev je opravljena samo laufa zelo pocasi  cca 5 min da se mi pokaze desktop(za lokacijo  sem uporabil  priporocilo namesti zraven windows xp )verjetno to ni najbolse .

    Zakaj ne? to je najenostavnejša opcija. Samo Ubuntu potrebuje dokaj moderen računalnik, da deluje hitro in tekoče. o kakšnem računalniku pa je govora?
    sudo lshw -sanitize
    bo napisalo specifikacije v Linux terminalu (lahko se kopira in prilepi tukaj) ali pa program speccy v Windows lahko naredi kratko poročilo v datoteko.

    pri poskusu  namestitve 16.4 LTS  pa ne pridem dalec .da se izognem sem uporabil lokacijo "nekaj drugega" naslednji korak "vrsta namestitve " me ustavi poizkusil vse kombinacije ampak me ne spusti naprej pokaze mi "korenski datotecni sistem ni dolocen
     imam tako
    /sdv/sda
    /sdv/sda1 ntfs  320062 mb    upor 43164 mb  windows xp
    /dev/sdb
    /dev/sdb1 ntfs  66351mb      upor 15881 mb
    prosto              53718 mb

    naprava za namestitev zagonskega nalagalnika

    /sdv/sda  ATA WDC WD3200AAKS-0 (320,1 GB)
    /sda/sdv1 windows xp  prof.
    /sdv/sdb  ATA WDC WD1200JB-00G(120.0 GB)
    /dev/sdb1

    pri vseh mogocih kombinacijah mi ne rata v spremembi razdelkov

     /dev/sdb1 ntfs  66351mb  spremenim v ext4 uporabi -- home
    prosto  v swap


    "datotecni sistem ni dolocen" - pomeni da moraš izbrati kje bo "/root" (oziroma "/") - to je isto kot bi ti rekel da izberi kje je "c:\" v Windowsih. ločenega /home ne potrebuješ lahko pa ga namestiš, če želiš. to je podobno kot bi si namestil "my documents" oz. "users" v Windows na ločeno particijo. in pa seveda še swap je potrebno keirati, če ni dovolj RAM na voljo. swap je podobno kot pagefile v Windows in se uporabi ko zmanjka RAM.

    če gre za šibkejši in starejši računalnik priporočam ogled drugih variant kot so na primer Xubuntu in Lubuntu, pa mogoče tudi Ubuntu Mate. V glavnem splača se malo poskusit kaj najbolje deluje (ima vse kar uporabnik želi) in kaj je najhitreje.
  • pentium(R) Dual-Core CPU
    E5200 @2.5 GHz       2.5GHz  3.00 RAM-a
  • zdej imam ubuntu na kljucku 3.0  8 GHz
    ce je vse to  "presvoh" katerega pol na vzamem od linuxa 
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 17. June, 2016
    https://youtu.be/me1CJZU92mc?t=296 Če ti kaj pomaga pri tem 'naprednem' načinu particioniranja.. kot je @gregor3000 ;;;
    napisal gre samo za to da nisi določil priklopne točke root (/).
    Tisto kar tebe zanima je od 4:50 naprej

    Video je malce zastarel ampak določeni dela vmesnika so še vedno nespremenjeni.

    Priporočal bi ti da si malo ogledaš Ubuntu Mate, Xubuntu ter Lubuntu. Na youtubeu si oglej kateri vmesnik ti najbolj ustreza in ga potem namestiš. 
  • bobo52 je dejal/-a:
    pentium(R) Dual-Core CPU
    E5200 @2.5 GHz       2.5GHz  3.00 RAM-a
    katera je pa grafična kartica/čip?
    če je slabo podprta potem se uporablja procesor tudi za risanje oken. in tu potem nastane težava, ker se rabijo sistemska sredstva (procesor) tako za risanje namizja, kot za ostale stvari (recimo kak flash video ipd.). p atudi CPU ni učinkovit pri risanju slik. Unity in KDE oba uporabljata 3D pospeševanje za risanje namizja. podobno kot Windows 7 Aero, Windows8, windows 10. Widnows XP , Xubuntu, Lubuntu... pa uporabljajo 2D namizje, ki je dokaj nezahtevno za prikaz.

    tule sta Mythbusterja lepo pojasnila razliko med CPU in GPU:

Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.