POS program via Play on Linux (Simple Shop)

Na spletnem naslovu
http://www.simple-shop.si/working-copy-of-simple-shop-on-ubuntu-16-04-play-on-linux
smo objavili članek glede brezplačne programske opreme za izdajanje davčno potrjenih računov v POS in A4 formatu.

Za to smo se odločili, ker nas vsako leto vpraša par (recimo ene 15) ljudi, če program dela na Ubuntu distribuciji.

Sedaj nas zanima, če je možnost, da bi kdo stestiral, če mu zadeva dejansko v praksi dela - problem je v tem, da je preozek krog uporabnikov, da bi posebej razvijali zadevo za Linux distribucije, vendar pa bi radi omogočili uporabnikom open-source operacijskim sistemom, da jim zadeva deluje.
Dejansko je za preverit sledeče:
-tiskanje na A4 in/ali POS tiskalnik (kako se sploh doda tiskalnik v Play on Linux?)
Ostalo pa očitno deluje.

Hvala za pomoč.

Lp,
Simon

Komentarji

  • No poskusil sem se mal igrat ampak sem hitro obupal. V bistvu ni tako preprosto kot ste napisali v vodniku. Najprej je potrebno wine inštalirat. Potem je potrebno POL in ko inštaliraš pol moraš znotraj pola inštalirat še enkrat wine (da faq?), če ne inštaliraš vedno dobiš napako ob namestitvi programa "POL_WINEVERSION" oziroma neki v tem smislu.
    Po tem ko znotraj POL inštaliraš Wine pa ti Wine crashne.

    To so moje izkušnje z POL in zato ne uporabljam ne Wine ne POL. :)

    Poskusil sem pa na 16.10.

    Toliko z moje strani.
  • gregor3000 Član
    uredil/-a 5. January, 2017
    CrazyLemon - Kar play on linux se namesti. Nato pa izbere tam "install", določiš kak Wine hočeš itd in namestiš program (saj je čarovnik za namestitve v PoL).

    Ampak morda če se uporablja POL je smiselno dodati kratko skrišto ki vse potrebno prednastavi (kot je to narejeno za nekatere druge igre in programe).

    Glede tiskanja:

    https://www.winehq.org/docs/wineusr-guide/misc-things-to-configure

    se pravi, printer mora biti nameščen v Ubuntu, nato pa bi moralo delovati.


  • Trenutno delamo na arhitekturnih spremembah, ko nam uspe bo veliko lažja migracija na Linux sistem brez dodatnih "virtualnih" zaganjalcev.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.