[rešeno] Težave pri nadgradnji Ubuntu 16.04 na 16.10

Vprašanje,
Pri posodabljanju UBUNTuU 16.04 se mi je nekje na sredini zapletlo. Nisem uspel drugače nadaljevati, kot da sem restiral. Sedaj pridem do menija, kjer se uporabnik prijavi. Se prijavim kot admin. igleda kot da je vse OK, ne napieš napačno geslo ali kaj podbnega, vendar se vedno vrne v ta meni. kako dalje?

Še ta podrobnost, pri nadgradnji se mi je zaustavilo nekje pri "besedi", podbno kot brailica. Mogoče kdo ve, kje sem zapletel.
Hvala za usmeritve

Komentarji

  • iz opisanega ni mogoče reči v čem je težava. posodobitev se lahko ponovno sproži preko terminala in potem se vidijo morebitne napake, ki se jih morda da odpraviti.


    če nič drugega ne gre se lahko enostavno namesti 16.10 le da se disk ne formatira. tako se sistem le prepiše in bolj kot ne bi moralo ob ponovnem zagonu delovati kot je prej.
  • Ko boš pri prijavnem zaslonu pritisni CTRL ALT F1 in se prijavi noter. Nato poženi
    sudo apt update
    in
    sudo apt upgrade

    pa opazuj če so kakšne napake.

  • Hvala do sem je šlo. Sedaj imam posodobljen sistem, saj ne piše več, da imam toliko paketov za psodobit.
    Samo ostanem v konzolnem načinu, kako pridem do "običajnega namizja"

  • MiranR Član
    uredil/-a 14. February, 2017
    v konzolnem načinu mi napiše tty1
    z ukazom "who" mi napiše da sem prijavljen.

    Ne ne gre to dobro!
     Torej, posodbil sem. Ostal je isti problem. Ko pridem v prijavni meni in izberem uporabnika, vpišem gelo, in se zopet po nekaj časa vrnem v ta prijavni meni. S pomočjo F1 alt in ctrl pridem v konzolo vse deluje. Vendar v grafični način ne pridem.

  • Za preklop iz ukaznega nazaj v grafični pa CTRL ALT F7.
    Ko boš v konzoli poskusi še
    sudo apt dist-upgrade
  • Hvala sem naredil tako, da sem najprej v terminalu  vtipkal sudo apt dist-upgrade.
    Nato sem uporabil  CTRL ALT F7 prišel v prijavni ekran vpisal svoje geslo, pa ne gre. Prav tako ne gre, če se prijavim kot gost brez gesla. Izgleda da je težava ravno v tem delu, ko se prijaviš.
    Tko izgleda slika ko sem v terminalu:


    [img]http://shrani.si/f/3X/B5/VUcjFrj/ekranubuntu.jpg[/img]


  • Ko boš v konzoli vtipkaj
    startx
    in počakaj.
    Nato če se nič ne bo zgodilo pol minute poskusi preklopit na CTRL ALT F7 in tam počakat pol minute.
  • Naredil sem točno tako.
    vendar ni šlo. Sem poizkusil še enkrat v konzolnem načinu in mi zopet to izpiše:
    [img]http://shrani.si/f/2I/ZJ/48YVu0U/ekranubuntu2.jpg[/img]

    Ko sem pred tem preklopil na prijavni meni, se je zgodilo isto, kot prej, po vpisu gesla se zatemni ekran in potem pridem zopet v konzolni način.



  • Očitno so težave z gonilnikom in tvojo grafično kartico Nvidio.
    Poskusi tole http://askubuntu.com/a/761730/608384
  • Hvala, Hvala,

    res je to rešitev odstranitev gonilnikov za nvidia. Malo so bile sicer težave, ker na začetku nisem videl celega namizja.
    Ampak sedaj sem zopet nazaj.
    Ta problem se je razvil od takrat, ko mi je šel SSD disk in sem prišel do datoke, preko usb ključka, na katerem sem si namestil začasni ubuntu.
    Sedaj se vračam na ustaljeno delo.
    Nekomu se že veliko dolžan!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.