Težave z mrežnim NTFS diskom

Pozdravljeni,

Naprošam vas za pomoč pri mojem neznanju, ker mi je pričela zadeva po 3 dneh poizkusov konkretno načenjat živce.
Imam star namizni PC na katerem poganjam zadnjo verzijo Linux-a Kubuntu. Na PC-ju imam nameščena dva diska. Disk 1 je 200 GB in je na njem nameščen linux. Drugi disk je 1TB in je formatiran v NFTS in je mišljen kot mrežni disk, ki bo viden iz vseh prenosnikov in računalnikov ter telekom NEOTov v mreži.
Do sedaj mi je uspelo narediti naslednje:
- Disk 2 sem priklopil v PC in ga formatiral v NTFS
- V fstab datoteko (/ect/fstab) sem zapisal, da se disk ob zagonu avtomatsko zažene oziroma priklopi
UUID=1A180DE69A1E25B9 /media/Mrezni ntfs-3g defaults,windows_names,locale=sl_SI.utf8 0 0
- V direktorij (/media/Mrezni) sem kreiral mapo z imenom diska,
- v datoteko ( /etc/samba/smb.conf) odsek Global, sem zapisal "usershare owner only = false", da izklopim preverjanje up. imena in gesla
- Namestil sem Sambo in izvedel update


Težava je v tem, ker nikakor ne morem dostopat do tega diska preko drugih PCjev (prenosnika z nameščenimi Windows 10 in dodatno nameščeno SMB 1.0) in android telefona in tablice.
- Prenosnik niti ne zazna, da bi bilo še kaj drugega priklopljnega v mreži razen datotek, ki se delijo iz tega prenosnika. Android telefon zazna, da je disk priključen v mreži ne pusti pa mi brskati po njemu ...
- Telekomov NEO normalno zazna disk in tudi dovoli predvajanje glasbe, filmov in ostalega ...

Prosim za pomoč. Sam mislim, da je nekaj narobe s to sambooziroma nastavitvami le te...

Iskreno hvala vsem za pomoč in konstruktivne odgovore.

Komentarji

Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.