Namestitev ATi driverjev

pobcc Član
Ubistvu me sam zanima, če je tist vodic za namestitev ATI driverjev tudi za prenosce ... (mam Radeon mobility 9700)

Komentarji

  • androxxl Član
    uredil/-a 1. February, 2006
    pobcc je dejal/-a:
    Ubistvu me sam zanima, če je tist vodic za namestitev ATI driverjev tudi za prenosce ... (mam Radeon mobility 9700)
    ja sem si prj iz tega https://wiki.ubuntu.com/BinaryDriverHowto/ATI vodica instaliral driverje za ati in deluje mam pa isto grafiko kot ti na prenosniku :)
    Mogoce bo komu prav prislo :D
  • pobcc je dejal/-a:
    Ubistvu me sam zanima, če je tist vodic za namestitev ATI driverjev tudi za prenosce ... (mam Radeon mobility 9700)
    Ma kakor jst to razumem, bi tisti how-to moral delat za vse. Sej je v tistmu threadu par uporabnikov, ki so zadevo nadgrajevali na laptopu...

    :)
  • Mene pa zanima če kdo ve kako naj inštaliram ati radeon 9200.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    pomoje isto ... to naceloma velja za vse ati graficne ... ali pa vsaj te bolj nove
  • sem že probala pa ne gre :(
  • Piše da bi moralo delat za vse ATi kartice višje od 8500.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zdej bi blo verjetno zlo fino, da napises pri kterem koraku ti je vrglo vn .. nekak v tem stilu :)
  • androxxl Član
    uredil/-a 12. March, 2006
    Pozabu sem odzgoraj kjer je link za ati vodica kako instalirat driverje povedat da sem ja cetrto tocko preskocil :) oziroma sem izpustil samo to sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg )
    in nadaljeval z naslednjo vrstico in restartal kot je receno na koncu :)
  • am hvala že dela :D nekaj sem čarala pa je uspelo hehe
  • No glavno da deluje :)
  • lep pozdrav vsem!
    ker sem čisti začetnik v linuxih, bi prosil, če mi lahko kdo razloži, kako najlažje namestiti gonilnike za grafično ATI RADEON XPRESS 200M? enkrat sem že poskušal namestiti to čudo na nek način pa sem moral nanovo nalagati linuxe (je blo nekaj narobe z grafičnim vmesnikov al nekaj takega). aja uporabljam pa kubuntu 6.10. prosil bi za čim več uporabnih načinov namestitve (ne bi rad ponovno nalagal linuxa). hvala za nasvete! lp
  • Mene pa zanima kako rešiti problem. Kubuntu ima v repositorijih novo verzijo fglrx driverja, ki na žalost ne podpira starejših kartic.
  • janko_1, jaz sem za ati graficno delal po tem vodicu http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Edgy_Installation_Guide , in dela vse ok
  • christooss Član Ubuntu.si
    Superboy poglej za besedico legacy

    npr

    apt-cache search fglrx legacy
  • obstaja kakšna varianta da paket dobim iz starih repozitorijev?
  • em...hdx danes sem se končno opogumil in poskusil slediti tvoji povezavi... saj zadeva res nekaj naredi, samo ni mi jasno zakaj so potem še vedno tako čudne na nekaj mestih (vidim neke čudne kombinacije barv, kot da bi manjkali še neki kodeki ali nekaj takega). prosim vse, ki imate izkušnje z nameščanjem gonilnikov za ati-jevo grafično za nasvet. Uporabljam kubuntu 6.10 z jedrom 2.6.17-11 generic, če vam to kaj pomaga; aja pa grafična je ATI RADEON XPRESS 200M 128 MB. hvala za pomoč
  • GregaS je dejal/-a:
    Piše da bi moralo delat za vse ATi kartice višje od 8500.
    A Ati 128 Rage Pro Ultra pride sem not?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.