gparted

Zivjo,

imam en problemcek z gparted....

NAmrec vedno ko ga zazenem, mi napise, da je disk prazen - vse imam unallocated space. Sem probal tudi z gparted livecd da izlocim tezavo z ubuntujem ampak je enako.... Sploh ne vidi mojih particij...

Se komu sanja, v cem bi lahko bil problem?

lp

Komentarji

  • Da ne odpiram nove teme.

    mam blem z gparted, rad bi spremeno velikost svoje ubuntu particije da ustvarim iz kasneje prostega prostora particijo za win, kliknem apply in se postopek zacne, 20-30min melje in melje, potem pa vse skupaj freezne....

    gparted sem zagnal iz ubuntu 8.04 live cdja
  • no kaj noben neve resitve,....je kak drug nacin da spremenim velikost particije,...iz konzole ko boootam iz live cdja???? gparted me je ocitno pustil na cedilu....
  • Kaj pa pise v logih ko freezne gparted? Probaj "tail -f /var/log/messages"
  • neett Član
    uredil/-a 30. May, 2008
    vse freezne ne samo gparted, tak da nemorem it gledat, kurzor mrtev, vse....
  • resizanje particije ni nikoli zanesljiv postopek, lahko sfakaš partition table, pa ti bo šlo vse h vragu.
  • ja no in kaj te naj zaj naredim? naj ubuntu zbrisem pa win gor instaliram pa kasneje spet ubuntu? da bom mel razdeljeni plac tak ko hocem? ... to se mi lih neda:P
  • mariom Član
    uredil/-a 30. May, 2008
    neett je dejal/-a:
    vse freezne ne samo gparted, tak da nemorem it gledat, kurzor mrtev, vse....
    Tudi v konzolo ne mores? Recimo Ctrl+Alt+F1?
  • neett je dejal/-a:
    ja no in kaj te naj zaj naredim? naj ubuntu zbrisem pa win gor instaliram pa kasneje spet ubuntu? da bom mel razdeljeni plac tak ko hocem? ... to se mi lih neda:P
    tudi v winsih ni pametno resizeat particije ;) idealno bi blo pa da zbrišeš vse dol ja, pa resizeaš tako kot hočeš pa namestiš nazaj. to ti je ziher opcija, lahko pa probaš na live system, samo prej si naredi backup ;)
  • neett Član
    uredil/-a 31. May, 2008
    mariom: negre :)
    primski: nekaj bom ze spesno :P
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.