ctrl-D

Pri bootanju ubuntuja se mi je nenadoma začelo pojavljati sporočilo "type root password for maintenance or press ctrl-D" (citirano po spominu). Na prvi pogled ne vidim izpisa o kakšnih napakah.
Kako naj ugotovim zakaj se mi to pojavlja in kako naj se tega znebim. Zoprno mi je tisti ctrl d pritiskat.
Hvala.

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    to je safe mode .. kao ...

    ctrl+d je v bistvu shortcut za logout ponudi ti pa login zato da bi sel lahko na sistem in naceloma pregledal diske / filesistem ce je vse ok .. ker naceloma naj nebi tega delal ko so enkrat razdelki mountani ... priporocam, da se enkrat logiras tez zazenes fsck - file system check
  • WaWeeT Član
    uredil/-a 2. October, 2005
    Meni je to parkrat pisalo in sem mogu napisat ukaz ki mi ga je navedlo vzoraj! In pol je delalo vredu!
    Sicer ne vem ce je isti problem!

    aja, in namesto ctrl-D sem se prijavu kot root in pol napisal ukaz!
  • bl4z Član Ubuntu.si
    sej ctrl-d v bistvu prekine postopek prijave !
  • Kako pa dobim sporočila, ki se pišejo ob bootu, potem ko sem enkrat v gnomu? (da bi postal izpis, če se komu zdi kaj sumljivega)
  • Kami Član Ubuntu.si
    dmesg maybe? :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    /var/log/ mapca se mi zdi ma te errorje. se mi zdi.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ja /val/log/boot ce smo tocni
  • Ne boste verjeli, višek banalnosti:
    V grubu sem o? itno enkrat klofnil napa? no izbiro in se je izbral "safe mode" (no, ne vem ? e se dobesedno tako re? e) in od takrat se mi je vedno startalo v tem na? inu (savedefault), ki pa? zahteva ctrl-d.
    Heh.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.