Izdelava lastne ubuntu distribucije?

Lep pozdrav vsem :)

Končno sem tudi jaz našel, preizkusil in zadovoljen, nadaljeval uporabo Ubuntu-ja.

Me pa nekaj zanima, glede na to, da sem še precej zelen na tem področju...

Ali obstaja slovenski how-to za to, da se iz distribucije, ki je inštalirana na mojem računalniku, z vsemi update-i in dodanimi programi (brezplačnimi) ustvariti nov instalacijski DVD in kakšen je ta postopek.

Z iskanjem sem našel "InstallCDCustomization" na help.ubuntu.com/community/ vendar moja zelenost+angleščina pripomoreta k moji nesigurnosti.

Hvala za morebitne koristne informacije.

Lp


Luka

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    MIslim da ne obstaja. Mel je sicer Lugos nek projekt glede tega. Poiskusi po angleškem howtoju pa rajš vpraš če kaj neveš kaj kakšna komanda al pa del tekst pomen.

    Seveda sledi da boš mogel ti kratki howto napisat v slovenščini v našem wikiju :P

    -------------------------------------------
    p.s. Prestavljam v rahlo pravilnejši del foruma
  • Aha, hvala, sem razumel :)
    Torej se bom moral lotit zadeve kot je opisana na community od ubuntu...upam, da ne bom kaj uspicil...hihi...sicer pa ob nastanku tezav racunam na vas ;)

    Se opravicujem, ker sem objavil temo drugje, ker sem mislil, da je neposredno vezano na ubuntu.

    Lp

    Luka
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ni se treba opravičevat :) Zato smo tuki administratorji ipd. Premaknil sem pa zaradi tega, ker je izdelava Ubuntu Based distribucije. In je rahlo bolje urejeno. Vsaj meni se tako zdi

    Res te prosim, da poiskusiš. Itak nemorš sistema zjebat. Lahko ti samo uspe takoj ali pa šele po parih poiskusih
  • Kami Član Ubuntu.si
    Sicer ni glih to ko iščeš ampak mogoče te bo zanimalo, klik.
  • christoss:
    upam, da bom ta vikend koncno zacel na tej zadevi kaj delat, fax+sluzba+punca=kažin :)

    Kami, sem na hitro preletel link, mislim, da je to prav tisto o cemur sem spraseval, najlepsa hvala.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.