ClarkConnect vs. Ubuntu server

Do zdej sem imel streznik distribucija ClarkConnect 4.0.

Ampak kot desktop uporabljam pa Ubuntu... Pac, eno je debian based in ClarkConnect je Red Hat...

Res, da sem mal nov na linuxih, ampak mi je tale debian in unutu nekak leps.. sej je ful podobno.. ampak.. itak je support full boljsi.... Mism.. na ClarkConnectu se kr hecam s kakšnimi ftp-ji in userji.. Bl po balkansk mam zdej vse ustiman...

Kaj priporocate..."Pusti rec, ce dela" oz. "Valda, Ubuntu server je zakon!"
:D:D::D:D:D:D

Komentarji

  • Jaz ti priporočam tretjo opcijo: za server uporabi Debian ;)

    Lp
    Luka


    ps: piše se Linux, Linuxa, Linuxu, Linux, z Linuxom, pri Linuxu in ne linuxov in podobnega ;)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Na serveru tak ponavadi nimaš GUI-ja, tako da je tak vseeno kaj imaš.

    Za server priporočam *BSD / Debian / Trustix ..
  • Meni so rekli da je za server fajn bsd zarad firewalla ??? Je kej na tem ?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    to je vse stvar okusa .. vse kar lahko nardis v bds lahko nardis tud v linuxu in obratno (skor vse 99% stvari)
  • Ce ti ClakConnect dela pust tk kot je pa se ne sekiri.

    gregor: BSD je fajn ce si fanatik na varnost. BSD sistem je dosti bolj varen od linuxa pri privzetih nastavitvah. Drugace pa prednost vidim predvsem pri bolj logicni administraciji. Je pa pocasen pri mysqlu in pri IRQ hendlingu za mrezo, kjer ga zna velik promet hitro spravit na kolena (privzete nastavitve in ftp)
  • Lep pozdrav,
    ker je tukaj govora o clarkconnect me zanima zakaj mi je na ext3 zafilal disk do konca, nimam pojma kaj sem naredil ali preuredil. Mlincek je starejsi p2 z sorazmerno majhnim diskom, sedaj pa ne znam to popravit.
    Distribucija je home-free edition.
    Hvala za odgovore.
  • pcpostar Član
    uredil/-a 31. May, 2009
    @maklib: Ja, koliko pa je to "sorazmerno majhen disk"? :)
  • samo 13G.... :/
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.