Folding@HOME - Ubuntu.si

Kami Član Ubuntu.si
No zaj že ma skoro vsaka stran svojo folding ekipo, zakaj je nebi meli še mi ? :)

To pač deluje tak, da na svojem PC-ju zaženete en program ta pa potem analizira proteine blabla, in potem podatke pošlje nazaj strežniku.

Analiza traja odvisno od velikosti paketa.

Pač s tem naj bi pomagali pri reševanju bozelni - aids itd :P

Jaz že laufam tri dni ta program na treh PC-jih pod mojim nickom pa ekipo Ubuntu.si ampak me še ni na lestvici ker še nobeden ob PC-jev ni obdelal niti enega paketka.

Tisti PC, ki je najdlje z obdelovanjem: [12:35:55] Completed 166650 out of 500000 steps (33%)

Vglavnem to nena nič PC-ja lagga al pa kaj, ker porabi samo malo prostega CPU-ja.

Id Ubuntu.si ekipe je: 46876
Statistike ekipe: http://vspx27.stanford.edu/cgi-bin/main.py?qtype=teampage&teamnum=46876

Več info najdete tukaj (sicer je to za slo-tech ekipo ampak vseeno)

Vglavnem prenesite si program od tukaj, nastavite vaš nick, id ekipe (46876) pa pustite programu analizirat paketke :P

Na lestvici pa boste vidni, ko boste poslali prvi obdelan paket nazaj (ko bo Completed 500000 out of 500000 steps (100%)) to naj bi blo po nekaj dneh max. :)
«1

Komentarji

  • Screamboy Član Ubuntu.si
    jah jaz ne razumem tega kaj stem pomagamo al kaj?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ubistvu pomagaš pri iskanju beljakovin, ki bi potem mogoče, seveda če bi bile tudi v resnici stabilne, služile kot zdaravilo
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    hm si poskusil ta program instalirat men nikakor nič ne uspe potem pa exe datoteka to
  • Kami Član Ubuntu.si
    Če si za Linux si potegno (console verzija) samo chmodaš, chmod +x FAH502-Linux.exe potem pa ./FAH502-Linux.exe potem pa te tak program sam vpraša za ime, id ekipe itd :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ahja
    nekaj dela zdaj sam nevem kaj ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jaz mam na eni masini skkkoz load 0 .. fileserver .. morda bom dal gor .. ce se bom spomnu !
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    a to bi slo da bi na vseh serverjih katerih imam dostop pognal to?
    pa ssh bi lahko zaprl pa bi slo naprej?
  • Kami Član Ubuntu.si
    Jap, pa? zalaufaš v oddzaju.

    Naprimer uporabiš program screen al pa kr z ukazom npr ./fblabla & oz ./fblabla & > /dev/null da ti nena outputa kaže, da gre v /dev/null
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    torej kako bi ukaz zgledal

    ?? cel da ? e sam pastam oz primer ? e das ukaza
  • Kami Član Ubuntu.si
    Pa? prvo zaženeš binary pa nastaviš vse normalno, potem izklopiš (ctrl + c) potem pa ./FAH502-Linux.exe & oz ./FAH502-Linux.exe & > /dev/null ? e ho? eš da gre output v /dev/null
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    aham
    sedaj razumem tnx
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    na 3 man sedaj zagnano se na enem dane spoženem pa bom mel na 4 ,)
  • Kami Član Ubuntu.si
    U, celo en ? lan naše ekipe je še na lestvici :)

    Samo on je mel mali paket 0/1000 jaz pa mam 0/50000 pa je zaj 87% :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    sem videl ja
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    a bi lahko kako to pogledal napredek ki ga je naredil mislim kolko procentov
  • Kami Član Ubuntu.si
    Če maš v odzadju, pol ne.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    aham
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    eh v mapi od programa mas tam da ti pise kolko procentov si že pa mi pise 100
    na netu pa statistika oz za team statistik pa personal ni tega imam se vedno nic ;(
  • Kami Član Ubuntu.si
    Stran se updejta nekajkrat na dan, ni real time.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Kaj zaj jaz edini foldam?

    Screamboy: nekaj si pravo, da boš zagnal na ve? PC-jih :)

    Jaz mam za zdaj zagnano na treh pa imam 8 work unitov, ti pa maš samo enega :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.