Problem z namestitvijo oziroma kernelom

Ne vam kaj je, ampak ko namestim Breezya se mi pokaže ta zaslon:
image
Zakaj dvomim da je težava v namestitvi? Ker sem poskusil s čisto namestitvijo in z nadgradnjo iz Hoarya, pa je obakrat rezultat isti.

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    KDaj pa se to pojavi. Že takoj prvi zagon?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    .. v glavnem zgleda kot da ne more mountat particij ... sicer boot ti mounta, drugace niti do sem nevi prsel .. ampak potem pa ne wec ..

    tudi ta vrstica je sumljiva .. mounti /dev/root on root .. tu bi moglo bit neki v stilu mount /dev/hda4 /root

    .. nic logiraj se v ta ""secure mode"" pa zlistaj datoteko /etc/fstab ..
  • Ja takoj po nadgradnji (oziroma namestitvi se pojavi). Logirati se pa ne morem, kljub temu, da izgleda tako.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zlleci si livecd ..zapeci .. pa si na rocno mounti particijo .. pa poglej to datoteko fstab
  • Hm kaj naj pogledam v njej? Pa saj mislim da gre tudi z navadnim namestitvenim cdjem, s rescue opcijo.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Sem jo kopiraj, to je mislil :)
  • Mhm. Bjen dobro bom.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Kateri FS si pa izbral za root oz. /boot particijo?
  • OBELIKS Član
    uredil/-a 17. October, 2005
    # /etc/fstab: static file system information.
    #
    # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
    proc /proc proc defaults 0 0
    /dev/hdb2 / ext3 defaults,errors=remount-ro 0 1
    /dev/hdb5 none swap sw 0 0
    /dev/hdd /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto 0 0
    /dev/hdc /media/cdrom1 udf,iso9660 user,noauto 0 0
    /dev/fd0 /media/floppy0 auto rw,user,noauto 0 0

    Evo.
    Da še razložim, Ubuntu se nahaja na drugem disku, kjer je še ena NTFS partiticija, ki je pod številko 1, LILO pa je nameš? en na /dev/hdb2, saj le tako prepri? am Ubuntu, da se zažene. Ta konfiguracija je delovala s Hoaryem, z Breezyem pa ne ve? .
  • Ker ne vem, kje drugje bi lahko bila težava je verjetno v razdelitvi diska. Kako naj ga torej razdelim na polovico, in da bo zagnalo GRUB oziorma LILO? Govorim o drugem disku, na katerem bi potem bil Linux in ena partiticija za WinXP (ni zagonska)? Kam naj potem namestim GRUB oziroma LILO (najrajši ga ne bi nameš? al na MBR prvega diska, vendar ? e bo potrebno bom)?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    lej .. grub/lilo se more vedno !? vsaj tko sem jaz do sedaj delu namestit na mbr od prvega diska ... sicer ce imas ti tam gor sedaj WIN xp ni problem, ker je pac gor xp boot loader in lilo/grub zna bootat tudi linux .. itaq sam pogleda particije in ga celo ti nastavi te izbire od trenutnih opercaijskih sistemov .. datoteka fstab men zgleda ok ..amapk glede na un sceen .. weerd ker hoces nek /dev/root mountat na root ... to mi ni cist jasno kaj hoce s tem povedat :(


    drugace pa lahko ti potem grub/lilo brez problema odstranis iz MBR tako da gres w windoze in napises v cmd fdisk /mbr in windowsi bodo v mbr prepisali svoj bootloader !


    upam da sm kej pomagu ! .. drugace pa gentoohandbook ter install bootloader ... priporocljivo branje
  • OK, uspelo javlam se iz Breezya. Le tipkovnica nekako ne uboga. Veselo je zataknjena v US.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.