Nizka jakost zvoka

Koncno Feisty. Ves vesel instaliram. Veliko stvari novih in bolj user friendly. A kaj ko zvoj ne dela tako kot bi mogel. Dela zelo potiho in hresci. Imam laptopa Toshiba Sattelite. Veliko sem ze brskal po Ubuntu forums, veliko ljudi ima enake tezave, ni pa zaenkrat se resitve. A ima kdo podobne tezave in jih je uspel resiti?

Poskusil sem ze:
- alsamixer in nastavitve zvoka
- izbiranje alsa, oss,...

V glavnem vedno isto. Poskusil sem scompilati novo also ampak se zatakne pri compilanju in zdej mi zvok sploh ne dela vec.


Zakaj je pri tem Ubuntu vedno ena osnovna stvar, ki tako zafrkava, da te odvrne od uporabe. Take osnovne stvari bi morale delat brez da bi compilal, in editiral text file.

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Then the sound. In fact there was some sound but the volume as to low, nothing I did could change it until I found this fix.

    sudo nano /etc/modprobe.d/alsa-base

    Go to the bottom of the file and paste in the following line:

    options snd-hda-intel model=auto

    Exit anything that might be playing sound or has to do with sound.

    Back in the terminal, type

    sudo rmmod snd_hda_intel

    Then

    sudo modprobe snd_hda_intel

    All works fine now with thanks to
  • Ce koga zanima sem usposobil zvok, in sicer na sledec nacin.
    Na strani https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto sem sledil navodilom, le da sem instaliral driverje 14rc2. Zdaj pa dela.
  • Amrita Član
    uredil/-a 5. December, 2007
    christoss: če hočem po tvojih navodilih usposobit zvok mi napiše tole:

    "Za shranjevanje datoteke nimate potrebnih dovoljenj. Prosim, preverite, če ste pravilno vtipkali mesto in poskusite znova."

    Smem postavit neumno vprašanje kko to obiti?
  • tisto je za feistya... no nevem mogoče na gutsyu dela enako... aja si shranil kot root uporabnik ? probaj z sudo gedit "file"
  • NoName hvala! z gedit gre dalje. Ampak zdei pa se ve da tečnari d je v uporabi. Kerga od procesov nei zdei izklopim ... mogoče kdo ve?
  • kdo kaj tečnari da je v uporabi ?
  • Amrita Član
    uredil/-a 5. December, 2007
    terminal napiše da je snd_hda_intel v uporabi.
  • a to je normalno da mi v alsamixerju za master kaže 00 ??itk ne morm nč psremenit ... mic pa pcm pa sta na maximumu
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.