nova oblika strani

Malo sem se poigral v inkscapu in naredil slednji možni design za ubuntu.si obliko:

image

Če bo vse vredu bi še lahko spremenil css za drupal pa bi bila narejena tema.
«1

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    A lahko narediš še tako da zamenjaš rjavi na odzadju. Svetlo rjavo za MAIN in temno za tist zgori.
  • nekako se mi zdi da bi bilo bolje da je logo na beli podlagi. no pa sploh je se prekmalu za govorit kateri bo uradni ... ce bo katera izmed mojih varjant bom se jst naredu kaksen design
  • bl4z Član Ubuntu.si
    napsy .. pa ce ti dam ftp pa admin pass bos to spedenu ?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    oz. jaz bi pocaku se par dni, da bo preteklo glasovanje o logotipu, ceprav je pomoje zmagovalec ze znan pa se potem komplet preuredi zadeva
  • napsy Član Ubuntu.si
    Bom zdaj ko bodo počitnice si še malo časa vzel pa preuredil .. pa lahka daš ftp pa bom preuredil lepo.
  • Brez zamere napsy ampak drži se raje programiranja :)

    Ker oblikovanje spletnih strani, da postanejo res usable in user friendly ni kar tako.
    Če pa dela laik pa lahko postane katastrofa.

    IMO bi bilo najbolje vzeti nek že obstoječ template in ga preurediti.
    Ne da je tvoj predlog slab, ampak mislim, da si ta stran zasluži boljši dizajn.

    Aja, ne me prosim takoj popljuvat in rečt naj jaz potem naredim dizajn če sem tako pameten :)
    Sam tudi nisem dizajner ampak gledam na vse kar se da kritično.

    LP
    rok
  • napsy Član Ubuntu.si
    Ne sj ni problem meni se gre to, da se že enkrat začne na tem delati. Ker neka nova oblika je zares potrebna. Malo sem preoblikoval eno temo in vem da nimam neke umetniške žilice lahk pa brez zadržkov kdo boljše naredi.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    BlackElvis je dejal/-a:
    Brez zamere napsy ampak drži se raje programiranja :)

    LP
    rok
    rok ce si ti iz foha/stroke lahko tudi kaj nardis/pokazes

    jaz msilim da strani ubuntu ne mors kej preterno (kodorkoli) zakomplicirat, saj se rab samo un dle z zavihki ter bavna shema (aja pa logotip) vse ostalo so bolj al manj standardne zadeve (drupal, wki, forum) tu ne mormo tople vode izumljat
  • Kami Član Ubuntu.si
    Res bi bilo lepo, da bi imeli novi design pa vse prevedeno (drupal). Več uporabnikov motijo neprevedene stvari (login, password ...)

    Drugače pa ima ubuntu srbija lepi design (preprost ampak lep), nekako tako bi lahko tudi mi skupaj spravili (http://www.ubuntu-rs.org/)
  • Sam tudi nisem dizajner ampak gledam na vse kar se da kritično.
    :)

    Sem se pa nekaj let ukvarjal z web developmentom in nekako (vsaj približno) vem kako stvari stojijo.
    Pomoje bi se dalo nekje dobiti kakšnega CSS majstra pa če se magari da oglas na 3delavnico, pikslar, slo-tech ali kamor koli že. Drugače pa kakšen hud template ponucat.

    lp
  • no no ... mislim da lahko ta community sam spedena tale design in da ni treba iskat ljudi na designerske forume. templejt nucat se mi zdi problematicno, razen ce najdes kaksnega ki bo zdej res pasal k novemu logotipu.
  • Že možno, ampak če se hoče *nix sisteme približati množici je potreben now fensi WEB 2.0, CSS homepage.
    Sicer ne spremljam tega foruma tako dolgo ampak vseeno mislim, da je težko izvedljivo.

    Prvo kot prvo bi bilo potrebno najprej narisati samo layout strani in potem nadaljevati s te točke. Ne takoj risat dizajna.

    lp
  • christooss Član Ubuntu.si
    mah kakšen web2.0

    Samo, da je osnovna stran + wiki + forum + planet
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    napsy je dejal/-a:
    Malo sem se poigral v inkscapu in naredil slednji možni design za ubuntu.si obliko:

    http://shrani.si/thumbs/design1ygb0.png

    Če bo vse vredu bi še lahko spremenil css za drupal pa bi bila narejena tema.
    Men pa je ta dizajn vsec :)
  • NAJPREJ je treba izbrat logo. potem se narise layout ki itak ne bo nc kej bl zakompliciran kokr je zdej, jaz ga bi kvecjemu se poenostavil. potem se naredi css in slikce in ostalo.

    teli designi ki so bli tukaj prikazani so sicer cisto ql ampak prvi problem je da se dela prehitro glede na to da se se ne ve kaksen bo logo. nima smisla potem na nek genericni design stukat tistega logota ki bo izbran, naj se to naredi lepo zaporedno. drugi problem je da je sirina strani fiksirana, kar je sicer na prvi strani se ql ker ni tok vsebine, ampak ko pa mas kaksen forum pa ni vec tok ... in glede na to da hocemo poenotit ne vem ce je to resitev.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    jaz rabim za wordpress thmeo ce ma kdo čas da naredi!
  • urh Član Ubuntu.si
    pipike, vidim da ste kr produktivni tk da le tako dalje. urh=lep.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ja .. s 1.5 je blo glasovanje zakljuceno logo bo se v kratkem zamnu na vrhu doticne strani ... za themo pa ce bo kdo naredu tko kt mso rkeli (drupal + phunbb css) bom verjento tud updejtali ...
  • A naredimo eno skupinico in začnemo s preurejanjem stilov in prevajanjem?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.