Beryl težave

Najprej sem posodobil Kubuntu iz 6.10 na 7.04, zaenkrat vse v redu. Inštaliral sem beryl, probal sem par nastavitev ga zagnal in pojavil se je bel zaslon. Sem resetiral in naslednjič je bilo vse v redu, dokler ga nisem spet zagnal in spet se je pojavil bel zaslon. Danes pa sem se odločil, da bom beryl odinštaliral. Ko se mi je po prijavi sistem nalagal se je spet pojavil bel zaslon brez, da bi ga jaz zagnal. Par sekund po prijavi je vse OK potem pa se samodejno naloži beryl in pojavi se beli zaslon. Kako bi lahko to uredil ? Hvala

Komentarji

  • Boone Član
    uredil/-a 22. April, 2007
    1. poglej, ce mas instalirane driverje in ce jih nimas, uporab envy in jih instaliraj.
    2. namesti beryl
    3. poprav xorg.conf
    dodaj tole na konc datoteke:
    Section "Extensions"
    Option "Composite" "Enable"
    EndSection

    in tole:
    Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
    v Section "Screen"

    Potem povej, ce je pomagal.
    Ce nimas teh stvari v xorg.conf, se ponavad dogaja, da mas bela/crna okna in ne vids vsebine. Ce mas pa vse crno, so mogoce driverji al kej podobnega.
  • christooss Član Ubuntu.si
    bel zaslon pomeni narobe naložene driverje. Predlagam ponovno namestitev le teh
  • Sem predvideval, da so driverji, ampak kako naj popravim driverje oz. odinštaliram beryl če se takoj po zagonu pojavi bel zaslon in nimam nobene možnosti. Po mojem je možnost odprave težave, da zaženem v teksovnem načinu, vendar kako ?
  • Nerabs zaganjat v tekstovnem nacinu. Pozen normalno in ctrl+alt+f1.
  • Drži, potem pridem v konzolo, ampak potem ne vem kako naprej! Ali obstaja kakšen ukaz da odstranim beryl (ali kakšna druga možnost) v tekstovnim načinu?
  • sudo apt-get autoremove beryl
    sudo /etc/init.d/gdm restart (sudo /etc/init.d/kdm restart - ce mas kubuntu)
  • Sem še dokaj nov v Linux-u nekaj sem se pa že naučil tudi s pomočjo tega foruma. V glavnem problem sem rešil. Kako ?
    Kot sem dobil namig sem tudi naredil. Napisal si mi naj uporabim autoremove. Tako sem tudi naredil in odstranil bearyl. Potem sem se prijavil in bilo je čisto enako kot, da ga nebi odinštaliral. Postopek sem ponovil vendar je pisalo da je že odstranjen.
    Na začetku sem inštaliral kubuntu, ker me je zanimala razlika med kde in gnome sem inštaliral tudi ubuntu. Tako sem se sedaj prijavil v gnome in napake ni bilo. Tam sem v Adept vse odstranil kaj je bilo od bearyl inštalirano. Nato sem se odjavil od gnome in prijavil v kde, kar je bilo vse v redu.

    Še enkrat hvala za odgovore !
  • z beryl imam probleme tudi jaz.

    Uporabil sem tale howto
    http://wiki.beryl-project.org/wiki/Install_Beryl_on_Ubuntu_Feisty_with_XGL

    uporabil sem tale beryl-core beryl-core=0.2.0~0beryl1

    in dodal vse kar treba v gdm.conf-custom

    ati driverji delajo kot ttreba.

    Ko restartam racunalnik in ga ponovno zazenem so po ekranu neke crte in ne vidi se prijavni zaslon. Nikakor ne morem usposobit beryl pa sem probal ze vse metode.

    Kakšna ideja?
    Hvala
  • mogoče kdo ve kj ebi lahko bil problem pri moji težavi?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Problem je v driverjih!!!!!
  • ATI in linux sta nekako skregana. Rajsi si kupi katero graficno od Nvidia, pa bos resen vseh problemov
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.