Napačni goniliniki za zvočno

Zdravo!

Naložil sem si Feisty. Zvočno imam onboard Realtek HD audio (vsaj tak v winowsih).
Sicer mi je po default spoznalo pravo kartico vendar (idiot) nisem dovolj pobrskal, zakaj mi ne dela spdif. V bistvu mi je delalo čisto OK, sem zadevo pomučkal.

Potegnil sem si dol file realtek-linux-audiopack-3.5-6b.tar.bz2 (eh, ta je za jedro 2.2 in 2.4), si ga razpakiral in pognal ./configure, kar naj bi zadevo instaliralo.

Po rebootu sploh nimam več zvoka, ko dvakrat kliknem na volume, mi nekaj javi, da gstreamer ne najde.

Kako (po možnosti brez reinstalacije) spravit v pogon 'default' gonilnike? Kje se to pravzaprav v linux-u nastavlja?

Hvala!

Komentarji

  • Kot prvo, če si pognal zgolj ./configure zadeve nisi inštaliral (pride še make pa make install). ;)

    Si že poskusil gstreamer ponovno inštalirati?
  • OK, dal sem su ./configure, kar naj bi po tistem, kar piše v readme instaliralo gonilnike.
    Tudi po reinstalaciji gstreamerja ni delovalo.

    Sem še enkrat instaliral komplet OS (še dobro da imam /home na svoji particiji).

    OK, konfigracijo grafike, miške,... vidiš v xorg.conf.

    Kje se pa nahaja .conf datoteka za ostalo periferijo (recimo zvočna, kakšna tv kartica ipd)?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Hardware poišče jedro, ko se nalaga in hkrati poskuša naložiti primerne module. Seznam modulov lahko vidiš z ukazom lsmod, seznam pci naprav z lspci in ostalih komponent z lshal.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.