Ubuntu LoCo team Slovenija

Pozdrav,

Na ubuntu.com strani pod seznamom LoCo teams sem zasledil da je navedena tud Slovenija. Na Wiki strani je navedeno da obstaja ta forum za pomoč ubuntu uporabnikom. Zanima pa me če se morda odvijajo ali pripravljajo še kakšni drugi projekti oz. ali je ekipa že aktivna, cilji, načrti itd. Je vse skupaj bolj neformalno ali je že kaj bolj formalno :)

Toliko zaenkrat ostalo še sproti. Za delovanje LoCo skupine pa naj bi bil odgovoren Matic Ahacic tako da bi bil zelo vesel kakšnega odgovora iz njegove strani.

lp, D

Komentarji

  • Cemu bi naj ta team koristil? pomoči ostalim uporabnikom in vzdrževanju spleta?
    Lp =)
  • Hmmm?

    Okej sem mislil da je to bolj poznana zadeva... bi že takoj malo več o tem napisal.

    link do podrobnejše obrazložitve kaj naj bi LoCo tem počel :) : https://wiki.ubuntu.com/LoCoTeamHowto
  • napsy Član Ubuntu.si
    to vse se že izvaja, tudi v okviru Ubuntu Slovenija. Ni potrebe po novi loco skupini.
  • Saj saj, nobene ni omenjal ustanovitve nove skupine :/

    Vprašal sem dejansko točno to kaj dela Slo skupina poleg foruma, nalepk..... če so že kakšni načrti, plani, itd. samo to me je zanimalo ;) ne pa da bi se šlo ustanavljat neko novo skupino. Ter seveda da se malo sporži debata o tem ;)

    Toliko.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Nekateri čani pomagamo pri prevajanju na launchpad straneh, kadar se pokaže, tudi promoviramo ubuntu (nalepke, cd-ji, prezentacije). Vendar ni nekega skupnega načrti. Cilj je pa razširiti ubuntu na slovenskem področju in pomoč. Trenutno pa vse skupaj še deluje bolj neformalno kot formalno. To je moje mnenje.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Thats me. Vpis je nastal ko sva se s Screamboyem menila glede strani. Potem smo naleteli še na blaža ki je že mel registrirano domeno.

    Sem pa takrat kontaktiral loco admine pa noben ni odgovorjen. Tako da LoCo vpis je samo cko da se vidi da obstajamo. Samo nevem kako je s podatki.

    Zaenkrat je vodilo ubuntu.si kot je že napsy rekel razširjanje ubuntuja in pomoč uporabnikom v slovenskem jeziku.

    Planov zaenkrat ni (so ampak niso še za v javnost :) se pa sprejemajo dodatne ideje.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    uh zanimivo

    bi trebalo malo nekaj zagnat kolesa ker nekaj časa ni vec napredka
  • Ja, sveže krvi vam manjka. Se javim :)

    Pa živjo, vsi skupaj.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    mnja .. rab se predvsem ljudi, ki kaj znajo in imajo cas ter voljo kaj nardit ... zal vecino stvari ostane na nivoju pobude zaradi pomanjkanja prej nastetega :(
  • G-man Član
    uredil/-a 10. August, 2007
    To je itak vedno in povsod. Kaj bi bil npr. prvi naslednji korak?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Organizacija piknika in majice! :)

    Prvo se že nekaj dela (z moje strani :) ) drugo se je pa tud delalo že ampak ni prišlo do realizacije. Zdj k mamo nov logo bi lahko kaj naredil kej v tej smeri.
  • Poznam tipa (daljni sorodnik) za tiskanje majic. Lahko povprašam po cenah.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    povprasaj ja
  • christooss Član Ubuntu.si
    g-man vpraši tudi kako je z majicami. Če jih lahko on vključi. No samo za to je namenjena druga tema!!!
  • ejla
    lahko bi naredili irc.ubuntu.si server za IRC
    (nevem kaka težavnost je za to narest, vendar bi se mi zdelo ql če bi meli svoj server :D)
  • Svoj IRC server je pomoje brezveze, ker se folk nebo nanj povezoval samo zarad enga kanala.
  • ja če bi bili izpadi bi ga imeli pri roki ne pa kokr after-all. :-P
  • napsy Član Ubuntu.si
    uradni ubuntu.si kanal je na freenode, kjer je tudi večina opensource projektov. Izpadi so zelo redki.
  • eee tu je lepu čut :D
  • mnja.. ki bo zay piknik? bo dosti pira? te bi se lah zmenli =)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.