localhost problem

Imam en velik problem z localhost.

Namestil sem si Apache in Webmin. Oboje 100% pravilno deluje. Problem pa je v tem, da se ne morem povezati preko localhost. V FF mi napiše, da je bil povezava zavrnjena. Predvidevam, da je problem z inetd.

Kako naj ta problem odpravim, da bom lahko dostopal do Apacheja iz FF ?

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    v bistvu sta dve moznosti

    1. nimas enejblanga loop backa
    Anyway, just put this in /etc/network/interfaces:

    auto lo
    iface lo inet loopback

    2. v lokalni mrezi imas racunalnik ki se mu rece localhost (ampak to je znanstvena fantastika)

    probi to pod tocko 1, nato /etc/init.d/network restart ter ping localhost !
  • Dodati sem moral samo 1. vrstico, 2. pa je že bila v datoteki.

    Končno sedaj zadeva dela.
  • Bom kar tule nadaljeval:
    Jaz se pa lahko priklopim preko localhosta, ne morem se pa preko svojega zunanjega ipja.
    V ruterju imam nastavljene virtual servereje (nat usmeritve)
    v firestarterju imam tudi odprt port 80.
    Kako naj pogledam, kje se mi paktetki ustavijo in zakaj. Če dam v firefoxu svoj zunanji ip, se mi lovda, pa vedno zadeva pote? e.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Pa maš apache zagnan?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    doloceni routerji ne zanjo tega nardit .. sem ze sam dozivu isto ... niti prek hostnejma niti prek ipja ... mozno da si padu v eno to skupino ... ampak ko grem jaz na tvoj ip (admin privilegij) se mi tudi nic ne odpre .. tko da ali nimas forward narejn ok ali imas ugasnjen racunalnik !
  • Apache dela, ker mi na localhost lepo dela.
    Shields up (grc.com) mi kaže, da je port 80 odprt. Ko ga blokiram z firestarterjem je lepo stealth. Zato sumim, da je problem v nastavitvah apa? a, samo ne vem, kje bi lahko to bilo (sploh mi je to jako ? udno).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.