Ubuntu na Acer laptop?

Zdravo
Razmišljam, da bi na svojega Acerja (Aspire 3005 WLMI) naložila Ubuntu Linux. Stvar je v tem, da mi v Win ne dela več pečka, za katero je očitno obče znano, da ima probleme (Liteon SOSW 833S, na XP-jih s fw VR2). Na začetku mi je namreč delala, čeprav večini ne, zdaj pa mi ne prepozna večine DVD-jev, zapeče pa enega na bohvekolko, pa še to tako, da zna samo on prebrati :)
Torej, vprašanje za katerega ne najdem odgovora: bo z Ubuntujem zadeva delovala? Any idea?

Hvala in LP

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm. Vredno je poiskusit.
  • Ah, sem pa upala na kak bolj izčrpen odgovor. Da ima vsaj še kdo tega bednega laptopa in je poskusil z linuxom. Presneto! :)
    Videt, da bom pionirka ;)

    Hvala vseeno!
  • Boone Član
    uredil/-a 9. September, 2007
    Sej imas livecd, lahko sprobas ce dela, brez da linux namestis.
    Bo najbol sigurno.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    vem da se da kupit acerje brez windowsov gor pa je nek njihov linux , ze to zveni obetavno :)
  • @Boone: bo mal težko LiveCD bootat pa probat če mi peč dela :) ... razn če s ključka bootam? al kako?
    @bl4z: Acer sploh ne zveni obetavno :p

    Bom najbrž počakala še do 18. oktobra.

    Hvala
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ker mam ravno na obisku osebo s prenosnikom acer aspire 5100 bom zagnal livecd in porocal kako je zadeva potekala
  • Sem dala DSL na USB kljuc in poskusila DVDje... nishta. To potem pomeni da bi morala naloziti se kaksen driver al kako ... Ali samo potem tudi v Linuxu ne bo zadeva delala.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hja če je pekač pokvarjen ne bo deloval v nobenem OSju. Zato nisem dajal daljšega odgovora. Acer ponavadi lepo deluje z Ubuntujem. Imeli smo probleme samo z rihtanjem tv-outa brez neta i.e. Brez pomoči howtojev :)

    Neumno vprašanje: A je laptop še v garanciji?

    Plus neumna opazka: Kje vidiš ti probleme z Ubuntujem. In zakaj bi čakala na Gutsyja?
  • LadyBug Član
    uredil/-a 10. September, 2007
    Problem je, da ne vem če je pokvarjen. Včasih celo dela - ampak redkokdaj.
    Odgovor na "neumno" vprašanje: je, ampak sem na forumih brala da Acer tega ne menjuje. Sem ga pa že mela na servisu, ker je en zvočnik šel in ker bi blo treba ventilator mal uštimat ker je zelo glasen (še za AMDja). Kaj so naredil? Restoral Winse da sem zgubila tono podatkov za faks pa nič drugega, na servisni list so pa napisal: Stranka mora na novo namestiti OS. :)
    Mislim ga peljat na servis, ja. Ampak je možnost da se kaj naredi zelo majhna. Če pa že bojo menjal drive, ga bojo pa najbrž z istim sranjem.

    A sem rekla da vidim z Ubuntujem probleme? Edini problem pri navezi laptop-linux sem jaz :)

    Moje vprašanje je bilo drugače samo informativne narave - tako, če bi kdo imel iste težave pa bi jih rešil. V Linuxu pa je šansa da peč dela, ker je !baje! problem s FWjem, ampak z nobeno verzijo 100% ne dela. Po pravici povedano - pojma nimam, samo berem in poskušam rešit situacijo.

    Čakala bi pa po nasvetu neke bolj tehnočno usposobljene osebe od mene. Kaj vem kdo ma prav tu . . .

    Hvala vseeno za info :)
  • Česa Acer ne menjuje? DVD pogona? Če je laptop v garanciji ti morjo zamenjat, če se pa DVD pogona zamenjat ne da, ti pa morjo zamenjat cel prenosnik.
    Razen seveda, če je pogon crknu zarad tistih zadev, za katere garancija ne velja, kar pa dvomim.
  • LadyBug: OBVEZNO ob nošnji laptopa ali drugega računalnika zahtevaj, da ti disk odstranijo in, dajo tebi v hrambo do konca servisa ko bodo pač oni dal spet notr disk. NIMAJO NIČ ZA ŠARIT PO DISKU!!!!!!!

    Plus morajo zamenjati DVD pekač ne glede na to kakšen OS imaš. Nobena softwareska napake ne pokvari DVDpekača.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.