Compiz problem

Pozdrav!

na mašini mi je uspelo nastaviti XGL, ki jih aktiviram ob vstopu v sejo. Uspelo mi je tudi brez težav instalirati Compiz, ki pa mi sedaj ob poganjanju ne deluje kot bi moral. Najprej mi javi napako nekaj v zvezi gtk-window-dekorator, ki povzroči, da se izbrišejo meje oken. omenjeni gtk-window-dekorator sem tudi že vnesel v command window za window dekoration, vendar mi javi isto napako.
Prav tako ne morem nastaviti kocke, da bi mi sploh delovala. Kakšna ideja?
Grafična kartica ATI Radeon Xpress 1250 do 512-MB shared nima sicer še podprtih gonilnikov, vendar dela z fglrx driverji na 7.04 Ubuntuju.

Komentarji

  • Vidim, da je to specifika, na katero ne naleti vsak.

    Zadevo sem rešil tako, da sem nadgradil Feisty-ja z Gutsy-jem in seadj delajo efekti po defaultu. Sicer še ne obvladam vseh kombinacij tipk za prikaz efektov ampak zadeva deluje.

    A kdo ve kako se spravi kocko v tak pregled, da jo ves čas opazuješ in ko hočes zavrtiš na določeno namizje klikneš in le-to se ti poveča. Namreč sedaj celotno kocko lahko opazujem le, če pritisnem kombinacijo Ctrl+Alt+leva tipka miške in kocko lahko obračam z miško. Rad pa bi, da ves čas gledam kocko. A je to sploh mogoče?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Ne da se. Zakaj bi rad gledal kocko?
  • OK, potem pa nič. Če imaš po uporabi na zaslonu kocko le ta zgleda bolj futuristično za druge neuke uporabnike ali slučajne mimoidoče, hehe!
  • Sej maš lahk kocko, sam ne cel cajt. ti pač normalno gledaš namizje, in ko hočeš navdušit druge, sam prtisneš ctrl - alt in jo zavrtiš, vauuu pooglejte to ;)
  • :D nekdaj mi je uspelo XKotnik narest, sem poveče število namizij, menda na 1400 :)
  • @podmornik, veš kaj probaj...tam imaš opcijo pri kocki, "transparency" in ko nastaviš na malo bolj prozorno, res zgleda celotno namizje kot kocka, in potem ko obrneš je kar dober wow efekt ;)
  • Bom to probal, ker bi tudi rad, da bi mi uspelo videti efekt "Gears" v notranjosti kocke, vendar še nisem našel kontrole za transparency. Sicer pa po zadnjem update-u zadeve delujejo zelo tekoče in brez problema, kar pomeni, da so popravili kar nekaj stvari.
  • Jaz sem imel podobne probleme. Izginile so obrobe oken. Nato sem kot root napisal compiz --replace pa je bilo. prej pa nastavil compiz kot root s ukazom ccsm. Samo potem mi je pa na nevemkakšen način uspelo da stvar deluje normalno. Spominjam se samo da sem dal med programe, ki se zaženejo ob zagonu tudi ukaz compiz --replace

    Lp
  • Podmornik je dejal/-a:
    A kdo ve kako se spravi kocko v tak pregled, da jo ves čas opazuješ in ko hočes zavrtiš na določeno namizje klikneš in le-to se ti poveča. Namreč sedaj celotno kocko lahko opazujem le, če pritisnem kombinacijo Ctrl+Alt+leva tipka miške in kocko lahko obračam z miško. Rad pa bi, da ves čas gledam kocko. A je to sploh mogoče?
    Dalo se je. V Feistyju sem imeltako nastavljen, da se je na middle click kocka zoomala, pol sem jo mal zavrtel pa je tam ostala. Da se je vrnilo namizje nazaj sem moral spet middle kliknit. Plugin je imel pa naslov Mouse nevemkaj. Bi rad zdaj mel to isto pa plugina ne najdem.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.