XGL in 3d aplikacija(Google earth)

Kako bi lahko pognal google earth? Če poženem s klikom na ikono program samo zmrzne še ko je prikazan splash. Ko sem poiskusil pognati iz terminala pa ob zmrznitvi dobim tudi sporočilo XFree86 DRI extension missing. Kaj narediti? Malo sem prebrskal in zdi se mi da če uporabljaš XGL nemoreš uporabljati drugih 3d aplikacij. Je res tako črno?

Lp

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    XGL se skoraj ne uporablja več. Ker ga je zamenjal dodatek "aiglx" za x.org. Drugače pa men google earth čisto lepo deluje. Za earth nisem probal ampak tudi ko imaš vključen compiz ostale opengl aplikacije lepo delujejo.
  • cerni Član
    uredil/-a 3. October, 2007
    ok, hvala za odgovor. Kako pa dobim/namestim ta dodatek? grafika je ati radeon 9700 mobility, driverji pa trenutno fglrx.
    Kako pa ugotovim, ali slučajno že imam aiglx in je težava kje drugje?

    Lp
  • izvedu de fglrx driverji ne podpirajo Aiglx. torej ni rešitve zaenkrat. če b meu nvidia neb blo problemov baje
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kaj pa če uporabiš RADEON driverje?
  • grafika je ati mobility radeon 9700. driverji ki pridejo zraven ubuntuja sploh ne omogočajo resolucije 1440x900 - vse je razmetan, kr ene črte itd (če poženem xgl). pol sm dov pa gor od ati original - fglrx
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.