3d

Seupravičujem da na naovo temo odpiram ampak sem totalni noob v linuxu zato me zanima kak si naj nalozim to prekleto 3d ozadnje oz. tisto kocko, Prosim če mi poveste celoten postopek !! Hvala za odgovore ! Lp
«1

Komentarji

  • če imaš ubuntu feistya samo naredi po tem postopku in boš imel compiz fusion
    http://kevin.vanzonneveld.net/techblog/article/enable_compizfusion_in_ubuntu_feisty/
  • najbolje da nadgradiš sistem na 7.10 in se potem slišimo.
  • imam 7.10 oz. tisto verzijo ki je prišla v četrtek ven ! Lp
  • Boone Član
    uredil/-a 22. October, 2007
    Ce imas zadnjo verzijo, je vse potrebno ze namesceno, samo vkljucis, kar pa naredis na sledec nacin: System > Preferences > Apperance > Visual Effects

    Ceprov glede na to, da je zadeva po defaultu vkljucena, ce hardware to podpira, ocitno nimas namescenih driverjev, al kej podobnega.
    Probej tko, kot sem napisu in porocej :)
  • mam visual efect vklopleno ampak neem kak naj naredim da se mi pojavi kocka !
  • Aja to, Ctrl+Alt+levi gumb na miski, potem pa pac premikas misko.
  • negre
  • Boone Član
    uredil/-a 22. October, 2007
    Aja, po defaultu ni kocka, ampak wall, al neki. V nastavitvah pac spremen na kocko mimogrede pa se poglej, kere bliznce so za premikat in to.
    In instaliraj drug settings manager (z ukazom: sudo apt-get install compizconfig-settings-manager).
  • oky ugotovil sem da nimam vklopljenih funkcij.. em.. sem pa zjebo nekaj .. in seicer nimam zgornje vrstice kjer je noter križec črtica pa pomanšanje in za povečanje okna.. kak bi to nazaj dobil ?
  • odpres konzolo in noter napises metacity& in nato zapres konzolo z ukazom exit, ce bos samo zapru konzolo, bos tut metacity zapru in si na istem.
  • nep nič se ni zgodilo ! napisalo mi je to Opozorilo upravljlanika okan: Zaslon 0 na prikazu ":0.0" že ima upravljalnik oken; poskušajte uporabiti možnost --replace za zamenjavo trenutnega upravljalnika zaslona.
  • Ctrl+Alt+Backspace, pa restartas X.
  • Tudi jaz nisem imel naslovne vrstice. Rešil sem tako, da sem v Sistem-Nastavitve-Appereance-VisualEffects izklopil učinke in jih potem še enkrat vklopil z extra. (nato odjava in ctrl-alt-backspace za vsak primer ter ponovna prijava). Kocko sem dobil tako, da sem instaliral zgoraj omenjeni compizconfig-settings-manager. Do njega potem dostopaš preko Sistem-Nastavitve-Advanced desktop effects stttings. V njem nastavljaš vse v zvezi z efekti in bližnjicami za okna.
  • meni je napisalu ku sm pokluku za specialne efekte da so extra pa piše da ni kompozajt ektenšn...
  • men je tud še zmeri tole napisal čeprov nej bi po novem na ati xpress200 delalo. No, meni je delalo takoj ko sem rebootal sistem. Probaj.

    LP
  • delalo je z nekim aptgetom compiz-glx (al neki tacga)
  • Boone je dejal/-a:
    Aja, po defaultu ni kocka, ampak wall, al neki. V nastavitvah pac spremen na kocko
    ej, men sploh ne prime, kukrkul spreminjam, mam še zmeraj ta glupi wall :S
  • @nene
    Kak si ti to usposobil? Moj kolega ima prenosnika in ati xpress200m pa ne grejo ti vizualni učinki pa če se ubijes.
    Sem sprobal vse zivo, pa ne gre. Nekje sem najdo da te kartice ne podpirajo 3D...takrat sem obupal.
    Torej ce imas resitev bi te prosil.

    LP
  • Na raču imam nameščen ubuntu 7.10 in sem si hotel aktivirati 3d namizje-ozadje... zadevo sem aktiviral po tem nacinu System > Preferences > Apperance > Visual Effects ampak blem nastane da mi javi napako: This Composite extensions is not available. Upam, da mi boste znali pomagati
    lp!
  • christooss Član Ubuntu.si
    ENTER4: katera kartica?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.