Tezave z zvočno kartico

Imam zvočno kartico Genius sound maker 5.1.
Na izhode imam kartice imam priklopljene tri vrste zvočnikov:
- 5.1 zvočniki
- daljinski zvočniki(po stanovanju)
- zvočniki na tv(tv-out)

Pod winsi mi zvok dela brez problema.Toda pod ubuntujem pa imam tezave. Dela mi zvok namrec samo na daljinske, 5.1 zvočniki so pa tiho. Enako tudi na tv.

Verjetno je kaj narobe z drajverji. Toda nikjer ne najdem kakih dodatnih drajverjev na netu. Ostale nastavitve so ok.100x sem sel skozi ce bi kje kaj pozabil. Prej sem imel namescen suse, pa je tam bila ista zgodba.

Kako naj usposobim vse zvočnike? Činče na izhodu ne bi rad menjaval saj delajo pod winsi vsi zvočniki. Torej je problem z drajverji. Mogoče je imel kdo isti problem?!

Help!

Komentarji

  • Boone Član
    uredil/-a 23. October, 2007
    Mogoce bo tole pomagal:
    Odpres volume control (2x kliknes na ikono zvocnika:D), kliknes edit>prefrences in na seznamu poisces Tone (se mi zdi, zdele nism na domacem racunalniku), das klukco, potem v tem istem seznamu poisces se ostale zvocnike, neki v stilu Front, Back in podobno, dodas se te in zapres ta seznam.
    V Volume control mas zdej dodaten jezices, Switches in tam obkljukaj tone, zdej bi mogu delat prostorski zvok, ce pac glasnost nimas ravno na 0.

    Bom doma pregledu, ce sm ti prov povedu imena, kle nimam tega, ker ni surroundsound kartica.
  • Tega TUNE sem ze iskal pa ga nimam. Vse ostalo mam tega pa ne.
  • Zanimivo, pri meni je Tone pri Volume Control Preferences takoj na drugem mestu, prvi je Master. Ce pa tega nimas vkljucenega, pa lahko spreminjas Front, Bass oz. kar kol, pa nima vpliva.

    Na prenosniku pa nimam Tone, tako da mogoce nimas pravih gonilnikov in neve, da je kartica s prostorskim zvokom.

    Ena od moznosti je tudi, da v konzoli pozenes ukaz alsamixer
  • nimam tega tuna.
    ko zazene alsamixer imam poleg master 3dcontrol pol pa PCM.
    za drajver mi pise da imam C-Media PCI CMI 8738-MC6
  • Torej ve kdo?
    Res bi rad imel zvok. Ostalo super dela, razen zvoka.
  • Probi se na http://ubuntuforums.org
    Mogoce ti bi tam kdo znal bol pomagat.
  • MIKO Član
    uredil/-a 24. October, 2007
    Sem sel pogledat. Najdo sem tipa ki ima cist ist problem(je imel)
    klik

    Enako kot on imam tudi jaz zvočno kartico na matični, ki sem jo z bios-u izklopil. Na PCI vodilu pa imam to Genius kartico.
    Pod wisni lepo deluje, očitno pa Linux gleda mimo biosa saj vidi tudi ono kartico na matični. In v tem je napaka.
    Tip v omenjenem linku je fizično prestavil neke jumperje na matični in s tem resil problem. Jaz pa žal nimam te možnosti. Na moji plati nimam te možnosti
    Sem prebrskal cela navodila pa nic.(Asus M2N-E)

    eh, nic zvoka pod mojim ubuntujem:(

    Edit:
    aja, kje pa najdem fajl "asoundrc"
    Da vidim kaj tam pise. Nikjer ga ne najdem..
  • No, ceprav nisem hotel sem sel prestavljat izhode na zvočni.
    Zdaj zvok dela na dva izhoda. ostalo tema. Pac nimam zvoka na tv ko gledam film.

    Sem pa poskusil z sliko na tv. Jaooo, komaj sem spravil nazaj sliko. Moral sem dol vrct drajverje od nvidie drugace ni slo.
    Kot je eden napisal da se sfuzla ubuntuju ko instaliras drajverje za nvidio.
    Niti ne upam vec probat dual view. Me bo spet j....

    no, zdja v glavnem dela. Uzivam v ubuntuju...upam da ne bo spet kake j...

    lp
  • nvidia ma to čist enostavno, nvidia-settings...ozirom če imaš gutsya he to že zraven System -> Administration -> Screens and Graphics.
  • christooss Član Ubuntu.si
    alsasoundrc je gotov v /etc/alsa/

    A si probal v alsamixerju vse zvoke enajblat. Mora bit pod tistimi stolpci zeleno. Sem pri cimri k ma gentoo plus kde gor urejeval z zvoki pa sem tam pol dal iz mute vse, so skoraj bobnčki popokal :)
  • Js mam tut probleme z zvokom...men sploh ne dela. vbistvu kogarkol sem vprašu ko ma to graficcno ne dela...weird, no js sem sicer bol nov na linuxu ampak driverje mi ni ratalo instalirat...
  • No men zvok tud ne dela sem poskusil s kubuntujem pa ravno tako ni delal. Imam Ubuntu, ko sem poskusil v nastavitvah sem dobil tale rezultat: "audiotestsrc wave=sine freq=512 ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink profile=music: Could not open resource for writing". Ker nisem kaj podkovan v tem sploh ne vem kaj to pomeni. Nekaj sem popravljal kot piše v wikiju pa ne dela. Ima kdo še kako idejo?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.