nVidia in tv-out pa še totem

Zdravo!

Evo, tale verzija Ubuntu-ja me je tolk zrajcala, da sem nabavil nvidia kartico (prej sem imel ati, pa mi ni nikoli delovalo) in imam nekaj vprašanj.

Driverje sem instaliral ,slika, efekti, vse OK.
Na windows platformi in atijevi kartici sem imel možnost gledanja filmov prek TV-out in to na način Theather mode, da je video-overlay na tv-out vedno izrisoval full screen.
Zdej me pa zanima, je kaj takega možno tudi v Ubuntu in na moji nVidia kartici (GT8500 pro)?
Malo sem se igračkal z nvidia-settings, in sicer slika se na tvju pokaže, nikakor pa ne morem spravt da bi video špilal fullscreen.

Aja, še tole bi na tem mestu vprašal: Totem ima v nastavitvah TV out in fullscreen by nVidia, vendar te možnosti ne morem izbrati. A to sploh dela?

Hvala za pomoč!

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Najprej probaj prek VLCja. Če imaš sliko na TV potem mislim, da ne bi smelo bit problemov.
  • OK bom zvečer doma probal.
    A je treba kaj posebnega nastavt v nvidia-settings? Sedaj imam twinview, pa resolucija na tv 1024*768, resolucija na monitiorju 1280*1024, pozicija tv-ja levo (sem poskusil dat clone, samo potem se mi programi ne maximirajo na monitorjevo resolucijo ampak na tv).

    Kar bi u bistvu rad dosegel:
    da otrokom lahko predvajam neko risanko iz dvd-ja, sam pa še vedno laghko delam na računalniku svoje stvari.
  • christooss Član Ubuntu.si
    na tvju daj 800x600

    V gutsyju maš sedaj urejevalnik Xov v Sistem > Administracija > Screens and....

    Ni treba več preko nvidia-settings
  • Jao jao. Zdej pa ugotovim, da nVidia 8500 ne podpira video mirroringa.
    Bo šla kuj v prodajo.
    A je možen theater mode v ubuntuju z atijevimi gonilniki?
    Se pravi, na monitorju poženem video (ni važno ali je fullscreen, normalne velikosti ali pomanjšan), na Tv pa se prikazuje video v full screen. To namreč omogočajo goonilniki v xpjih.
  • Nastavi si t.i. Xinerama, malo poguglaj, gre pa ubistvu za to, da ti loći displaya in aplikaciji enostavno poveš na katerem displayu jo hočeš met. Zalaufaš risanko, jo prestaviš na tv, maksimiziraš, in na monitorju delaš karkoli.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.