kernel headers (vmWare)

Pozdravljeni vsi skupaj!! ;]
No kot je iz naslova razvidno imam prob. z instalacijo vmWare-a na Breezy-a! (Ja vem da bi mogu probat qemu-ja nastavit...)
No problem imam z C header fajli ki bi bili kompatibilni z mojo verzijo kernela.

Vrzija mojega kernela je 2.6.12-9-386
Pa sm si install-u linux-header files za mojo verzijo pa mi gradnja modula zajo? e da so razlike med headerjem v src-u in mojem jedru!

output:
There is probably a slight difference in the kernel configuration between the
set of C header files you specified and your running kernel. You may want to
rebuild a kernel based on that directory, or specify another directory.
Po solution-u z vmware-ove doma? e strani bi si mogu jedro skompajlat se enkrat :( --> za kar res nimam volje!!
Zato me zanima ali mogo? e kdo od vas ve kje bi se dalo prave headerje dobit, ker sem pri branju dokumntacije zasledil da so pri debianu te header-je malo prekladali (ne me vzet ? isto za besedo, lahko da sem napa? no razumel ;])
documentacija --> /usr/share/doc/linux-headers-2.6.12-9/debian.README.gz

Morda bo pa kdo od vas vedu?! Idej mi je zmanjkalo!!

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Js sm se igral z vmware pa bolj sm se trudu manj je delal. ko sem rešil ta problem s hederji(namestit moraš linux-headers pakete) še vedno ni delalo. skratka, sami problemi.
  • Ja sm si danes dan rezerviral da to resim!! Imam nekako dve varjanti; 1.starejsa verzija vmware-a (sm nasel da jo je nekdo ze spravil v delujoce stanje) ali pa kompajlanje jedra >[ ..
    Kakorkoli se bomo ? uli....

    Če mi pa ni? ne uspe bom pa qemu gor prpopu pa je!! Pa se howto imamo tukaj na wikiju ;] !!
  • napsy Član Ubuntu.si
    qemu je lepa rešitev samo tedaj, ? e ti uspe skompajlat s tistim kernel modulom. Druga? e je hudo po? asno.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Tudi pri qemu, ? e boš hotel skompajlati kqemu acceleratorjem boš imel težave.

    Meni ni uspelo skompajlati.
  • No, uspelo mi je!! Jutri bom tudi spisal kako.Sm kontaktiral pisca original posta na ubuntu forumu, pa bi blo kul da se to v slo vrze.

    Aja, brez kompajlanja ;-b !
  • christooss Član Ubuntu.si
    NO kr nared WIKI :) pa ne pozab objavt v zato namenjenem forumu :)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Ja brze kompajlnja je sudo apt-get install qemu :P
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.