Ati in lcd - same težave

Jao jao jao.

Imam Atijevo grafo x550 128 mb firme Saphire in nek noname LCD monitor 17 colski, 1280*1024 @ 60 ali @75.
Zdej, v MalemMehhkem XP ni nobenih težav, driverji z atijeve strani in to je to.

V ubuntu, pa težave. Ob frišni inštalaciji mi dela v neki raztegnjeni resoluciji 1280*768, ne glede na to kakšno nastavim, vedno enako.
Poskusim enejblat restricted drivers za grafo, ob zagonu Xov dobim na monitorju Out of Range, jasno ne vidim ničesar. Odinstaliram restricted drivers, poberem driverje direktno z atijeve strani, jih instaliram, restartam mašino, Xi se poskušajo naložit, nakar mi po 30sekundah prijavijo, da dela na neki minimalni resoluciji (po moje neče naložit fglrx).

Kaj mi je narest? Enako se mi je dogajalo v 7.04, kot se sedaj v 7.10.
Čisto sem fertik.
Mi zna kdo pomagat?

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    poizkusi instalirat driverje z pomocjo envy paketom.

    lp,cube
  • Isti smorn, Xi se mi zbudijo v low-graphic mode.
    A res ena genericna kartica, kot je moja, lahko povzroca take tezave?
    Za popi****.
  • Probej pognat sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg in nastav graficno.
    Preber, kaj ti pise, ne samo klikat za naprej, tko da izber taprav driver in taprave resolucije, refresh rate in podobno.
  • Isto. Takoj ko izberem fglrx, se Xi nočejo zbudit.
    Sedaj laufam na gonilnikih ati, ki so že integrirani v ubuntu, uspelo mi je sforsirat pravo resolucijo, ampak s temi gonilniki ne morem aktivirat tv-out.
    Očitno bo potrebno počakat, da nabavim kako novo low-cost grafo.
  • Sem imel enake težave. Pomagal mi je tale blog: http://blog.shevin.info/2007/04/dont-panic-if-you-broke-graphic-in.html

    Trik je v tem, da po inštalaciji restricted ati driverjev dodaš v xorg.conf dve vrstici o monitorju, pa bo spet v redu resolucija (no, vsaj pri meni deluje). Sledi navodilom in poročaj, če je uspelo. ;)
  • Djuro je dejal/-a:
    Jao jao jao.

    Imam Atijevo grafo x550 128 mb firme Saphire in nek noname LCD monitor 17 colski, 1280*1024 @ 60 ali @75.
    Zdej, v MalemMehhkem XP ni nobenih težav, driverji z atijeve strani in to je to.

    V ubuntu, pa težave. Ob frišni inštalaciji mi dela v neki raztegnjeni resoluciji 1280*768, ne glede na to kakšno nastavim, vedno enako.
    Poskusim enejblat restricted drivers za grafo, ob zagonu Xov dobim na monitorju Out of Range, jasno ne vidim ničesar. Odinstaliram restricted drivers, poberem driverje direktno z atijeve strani, jih instaliram, restartam mašino, Xi se poskušajo naložit, nakar mi po 30sekundah prijavijo, da dela na neki minimalni resoluciji (po moje neče naložit fglrx).

    Kaj mi je narest? Enako se mi je dogajalo v 7.04, kot se sedaj v 7.10.
    Čisto sem fertik.
    Mi zna kdo pomagat?
    enako se je meni dogajalo sam imam ATI od ATI ja in mi prev tko raztegne resolucijo
    link na launchpad :
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/163315
  • Sem dodal tisti dve vrstici v sekcijo Monitor, rezultat enak.
    Mi je ratal resolucijo nastavit z default gonilniki (ati), ampak potem mi ne dela tv-out.

    Mal sm ze kar obupal. No dobra stran vsega je, da te tole prisili, da se naucis v konzoli tipkat.
  • primski Član
    uredil/-a 11. December, 2007
    HorizSync 30-96
    VertRefresh 50-160

    a te dve vrstice ?

    res da piše, da so uglavnem generic in da bi moglo delat za večino monitorjev, vendar vseeno je tukaj boljše vstavit frekvence, ki jih predpiše proizvajalec. No name monitor praviš? Ziher piše znamka gor :) poglej na google kako frekvenco ima in zamenjaj.

    Potem zopet probaj z restricted driverji, ki ti je prej napisal Out of range. To bi skoraj mogel rešiti, sploh če uporabiš resolucijo, ki veš da monitor podpira, ie eno ki veš da je na winsih delal.
    Djuro je dejal/-a:
    No dobra stran vsega je, da te tole prisili, da se naucis v konzoli tipkat.
    ali pa kupit nvidio ;)
  • Evo, z zadnjimi driverji na Atijevi strani, se Xi kočno normalno postavijo, čeprav desktop efekti delajo precej počasi.
    Mi zna sedaj kdo povedat, kako enejblat tv-out? Tam, pod screens & graphic (ne vem točno kako se imenuje, ker sem sedajle na malem mehkem) vem da maš možnost dveh displejev: primarni je fglrx, za sekundarnega mi pa piše ati. A je to narobe al kako?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.