Kateri prenosnik uporabljate?

Kupujem nov prenosnik nekaj do 1000€ in me zanima katere prenosnike kaj uporabljajo uporabniki tegale foruma z distribucijo Ubuntu. Oziroma katerega mi priporočate. Glavno mi je da monitor ni premajhen. da je disk vsaj 100gb, procesor pa naj bi bil intel core duo, grafična vseeno, še najbolj važno mi je da bi lahko spravil vse do laufanja v Ubuntuju.
«134

Komentarji

  • Jz mam zdej HP Compaq nx7300 ker ma intel brezžično in intel grafiko tko da vse skup lepo dela. Drugače pa pazi samo to, da je brezžična kartica dobro podprta da ne bo treba ndiswraperja upporabljat.
  • hp nc8430 močna zverinca, dela vse ouf of the box. Sam ventilator je za moje pojme mal glasn.
  • Cube Član Ubuntu.si
    uporablam nx7300 dela ql..

    lp,cube
  • po novem uporabljam asus eee lušna mala zadevica

    lp,androxxl
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 28. December, 2007
    Ravno včeraj sem postal ponosni lastnik fujitsu-siemens amilo pi2515 in nadvse presenečen sporočam, da ubuntu vse lepo in prav prepozna (lan, zvok, sata, grafična). Celo compiz dela gladko in brez težav. wireless je tudi sam prepoznal, vendar še nisem testiral.

    priporočam.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jz mam ponovem T61 - ex ibm, sam sm prelen in se nism dajal ubuntu gor :shame:
  • Redno uporabljam Prestigion nobile 1530 na ubuntuju,brez kakrsnih koli problemov, drugace pa imamo pri nas ubuntu na R61 z nvidino graficno in dela brez problema 32 in 64bitni gutsy , vse kar se rabi, od normalne uporabe pa do advanced development environmenta.
  • HP Compaq 6710s. Zaenkrat dela vse super, razen v "compiz načinu" mi ne predvaja videov. Baje en bug z intelovim gonilnikom.
  • napsy Član Ubuntu.si
    urko99 je dejal/-a:
    Zaenkrat dela vse super, razen v "compiz načinu" mi ne predvaja videov. Baje en bug z intelovim gonilnikom.
    Enako. Baje da so to rešili z verzijo 2.2 drajverjev ki so tudi v hardy-ju.
  • asus a7d, ki ga imam ze kako leto in pol, od tega nekaj vec kot pol leta ubuntu.

    probleme sem imel z wifi kartico BCM4318, vendar je problem dokaj enostavno resljiv,
    pravtako mi ne dela compiz (grafika ati radeon mobility x700), vendar se nisem prevec trudil da bi zadevo porihtal.

    prenosnik priporocam (ali njegovega naslednika), ce ne hodite dosti po terenu (ima 17" zaslon).
  • napsy Član Ubuntu.si
    Trenutna verzija 0.0.1 se nahaja na naslovu
    http://www.mediafire.com/?cxhmhylm3yg

    Podpira pa dodajanje, brisanje in urejanje fstab vnosov. Grafični del še ni do konca izpopolnjen in se bo še spreminjal. Vseeno pa priporočam da naredite backup /etc/fstab, čeprav program dela pravilno (vsaj pri meni). Program se zažene preko skripte utools.
  • Hehe, T22 (IBM), dela ko šus. Sem ga po nesreči še polil s skoraj 2 dcl cappucinoja, pa dalje dela, seveda po 1 dnevnem sušenju in nekaj tedenskemu lepljenju tipk.

    Dobro kake 3d efekte pa žal, samo v moji glavi.

    Lp!
  • Aspect... ne vprašat (rabila sem prenosni pisalni stroj, in ta to je). Ampak že tri leta in pol me prenaša, od tega bo kmalu tri leta, odkar uporabljam le Linux (Ubuntu od 6.06, ki tu domuje še sedaj - še vedno upam, da bom kmalu našla priliko za testiranje, zakaj kak nadaljni noče gor). Od lani celo čez cel zaslon :D kar je bila v bistvu edina težava. Ah, ja, pa slika na tv... to tudi neče, ampak že z Polkni ni. Pa me niti ne zanima.
    Glede na denarne zmožnosti si bova še naprej zvesta :D
  • Uporabljam Compaq Armado M700 (pentium III 500MHz, 128MB rama, 4.1 GB diska) :) Ubuntu 6.06 LTS deluje brez najmanjših problemov. Preživel je mojo diplomo, vključno s priklaplanjem na projektor in TV, brez kakršnih koli posebnih nastavitev - out of the box. Ima vse moje zaupanje - eden redkih :)
  • Uporabljam ibm r32 in dela vse brez problemov vključno z wlan pcmcia kartico, ter usb2 pcmcia kartico.
  • andro dj mal več povej o Asus eee ?????
  • Jst sm ga tut naroču včeraj, Asus Eee, upam da pride še ta teden :)

    Andro, zadovoljen z njim?
  • Baje nameravajo izdelati novega z malo večjim zaslonom. Nekje sem prebral na netu pa se ne spomnim točno kje.

    Sem našel: <<a rel="nofollow" target="_blank" href="http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=10185">http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=10185>;

    Osebno bi raje eee iste velikosti kot je ta z malo večjim zaslonom ostalo pa je kar v redu, ker za to kar ga mislim uporabljat res ne potrebujem več. Samo cena ne sme bit zasoljena, kar pa tudi ne bi imelo smisla.
  • Sj pomoje je to šele začetek s prenosniki tega tipa...
    Tk da če ga res ne rabš, še ga še ne splača kupt.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Torej, vabim vse lastnike prenosnikov, naj dajo opise kaj dela in kaj ne na wiki stran:

    http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=ubuntu_in_prenosniki

    in tako še komu omogočijo nakup Ubunu-prijaznega prenosnika.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.