sistemska orodja

Zanima me, kakšen bi bil interes za orodje za urejanje datoteke /etc/fstab oz. za urejanje katere particije se naj ob bootu zmountajo. Opažam da ima kar nekaj ljudi probleme s tem in bi jim orodje olajšalo delo. In še kot del orodja podpora za urejanje /etc/crontab, kjer bi uporabnik določu kateri programi se naj periodično zaganjajo.

Program bi lahko bil nekako uradno podprt preko ubuntu.si z bannerjem v about oknu. Nekaj v tem smislu.

Komentarji

  • jst sm za (za program, ne za programiranje)
  • napsy Član Ubuntu.si
    V mislih imam dva GUI vmesnika. Sedaj se bo treba odločiti

    Med tem, ki ima padajoči seznam za izbiro naprave in prikaže spodaj podrobnosti
    image

    Ali tem, ki ima kar seznam naprav in ob kliku na napravo se prikažejo podrobnosti.
    image
  • napsy Član Ubuntu.si
    Nekako sem prišel do tega GUI-ja.

    image

    Kaj menite?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jz ti posljem en pack nalepk ubintu .. ker mam guzvo je zal to vse kar lahko nardim :P
    lahk dobis pa se poddomeno neki na ubuntu.si pa si jo redirektas potem nekam
  • napsy Član Ubuntu.si
    bl4z: glej mail.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Trenutni izgled:

    image

    Vse skupaj je pa spisano v pythonu skupaj z pygtk. Bom povedal še kaj več ko bo stvar uporabna.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Na naslovu:
    http://www.mediafire.com/?0zde2xzwy6w

    se nahaja verzja 0.0.1 tega orodja. Lahko dodaja, odstranjuje in ureja fstab zapise. Poleg tega lahko mounta/unmounta naprave. Pred uporabo pa vseeno priporočam, da naredite kopijo /etc/fstab datoteke (kljub temu da načeloma program deluje pravilno).

    Program je spisan v pythonu, zato ne rabite nič drugega kot pa nameščen python in pygtk, kar pa privzeto ima že vsak ubuntu. Za zagon je potrebno kot root uporabnik pognati skripto utools.
  • :o pohvalno res !
  • christooss Član Ubuntu.si
    Super programčič ampak:

    a bi lahko naredil cko drop down meni za izbiro katero particijo bo mountal. Tisto okence Add mount point!

    Plus program se ne zapre pravilno če klikneš na X zgoraj desno namesto gumba Zapri
  • napsy Član Ubuntu.si
    bom popravil asap.

    Zaka drop down za mountanje. saj je že seznam particij, razen če misliš še na tiste, ki niso zapisane v fstab?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Sej tiste ki niso v fstab :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Evo malenkost popravljena verzija 0.0.2:
    http://www.mediafire.com/?8i2ocdjool5
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.