Nakup nove masine

Tole ni ravno problem s strojno opremo ampak bo pa mogoce bil ce ne bom pazljiv ...

Sem se namrec odlocil da po novem letu enkrat kupim novo masino ker imam tak zoprn obcutek da se bo stara kmalu sesedla. In pri novih stvareh me je strah samo tega da bi zagonil 900€ in potem ugotovil da Ubuntu ne podpira vseh komponent. Tako da sem ze malo gledal okoli ce bi nasel kaksen super hardware compatibility database ampak je vse izjemno skopo in neurejeno. Tako da me zanima ce ima kdo doma kaksne od nastetih komponent ali pa vsaj podobne ... tako na splosno izkusnje ...

- Maticna plosca: Gigabyte GA-P35-DS4, LGA775, P35
- Graficna kartica: Gigabyte PCI-e GF8600GT 256MB GDDR3 2DVI (tuki je problem tistih NVidia drajverjev ko sele pol leta po zacetku prodaje zacnejo podpirat Linux ... vsaj tak obcutek sem dobil. Zato tud ne bi kupil prevec nove. )

Za ostalo nimam obcutek da bi bilo problematicno ... no mogoce se pekac, ceprov dvomim da bi to delalo tezave: DVD/RW NEC AD-7191S SATA Lightscribe .

Lahko pa kdo poslje tud kaksen ql link do kaksne baze hardvera. Sklepam da se nekje vseeno morejo zbirat tisti podatki ki jih sam Ubuntu poslje ce hoces ... al kako je s tem?
«1

Komentarji

  • To plato sm mislm da lih kupu tamavmu, pa mislm da dela out of the box.
  • No take odgovore rabim ja ... ni treba nekih testov delat ampak samo neki v stilu "mislim da ..." ker itak ne bom nobenega tozil ce pol ne bo delalo :)

    Lahko pa kdo objavi tudi kaksen link do kaksne ql HW baze za linux. Verjetno bo se komu prislo prov kdaj.
  • no samo toliko da zakljucim temo ... sem kupil masino s temi komponentami, ki sem jih omenil na zacetku in vse dela ... zaenkrat :)
  • tudi lightscribe?
  • lep pozdrav
    jaz mam gigabyte P35C-DS3R in deluje vse brezhibno 120€
    Procesor je core 2 duo E6400 107€
    grafična je bolj slaba geforce 7200 z 256 MB rama tudi deluje brez problema 21€
    za ram pa ne vem več točno je pa 2x 1G 800 megaherčen nek extreme 40€
    diske in ohišje sem imel pa že od prej tako da sem si zložu nov računalnik za relativno malo denarja in še staro plato zprocesorjem in giga rama sem prodal za 100€
    jaz imam tudi lightscribe in stvar deluje

    Imam pa tudi vprašanje katero grafično mi priporočate ne predrago a dobro nvidia seveda :D
  • Niber je dejal/-a:
    tudi lightscribe?
    aja ... mislim da so mi dali pol eno drugo dvd enoto notr ... tko da to ne vem :)
  • mislim da bi lahko bila to kar ql tema, kjer bi lahko folk preverjal, na katerih komponentah linux deluja oz. ne. še moj prispevek:

    1. konfiguracija:
    c2d e6300-deluje
    ati radeon x1950 pro-ne deluje (nizek refresh rate,visual efects imam lahko samo na none, ogromno drugih težav s programi za lepši izgled)
    gigabyte ga-965p ds3-ne deluje zvok, saj je na plati integrirana zvočna z ich8, na strani alsa projetka pa piše da alsa podpira le do ich7
    ram 2x patriot ddr2 800mhz-deluje

    2. konfiguracija:
    amd xp 2600+-deluje
    1gb ram ddr 400mhz-deluje
    radeon 9600xt-deluje(zgleda da k je tok stara grafa da je že podprta)
    abit nf7-vezno čipovje nforce2-deluje
  • Cube Član Ubuntu.si
    ati radeon x1950 pro-ne deluje (nizek refresh rate,visual efects imam lahko samo na none, ogromno drugih težav s programi za lepši izgled)
    mislim da bi to lahko se usposobu, glede zvoka pa nevem :)

    lp,cube
  • toliko kot sem jaz razumel začetek teme je bilo govora o delovanju out of box...in moj radeon tega ne omogoča...
  • Kakšna je razlika med AMD dvojedrcem in Core 2 Duo procesorjem kar se tiče Ubuntu OS?

    Kupujem nov laptop pa me zanima kaj bi bilo boljše....najarje bi vzel HP pri katerem deluje baje vse out of the box....sam k je en Acer mal bolj opremljen za gledanje filmov.....ma pa AMD.

    Please help.
  • Cube Član Ubuntu.si
    Razlike ni, svetujem ti pa da si nalozi 32bitni sistem, razn ce ze kj obvladas linuxe...

    drgac pa core2duo definitivno, amd sploh ne!.

    lp,cube
  • christooss Član Ubuntu.si
    Jst predlagam intel. Čimveč od intela je v laptopu boljš je. Če je vse še toliko boljš
  • KLIK

    tale grafična bo delala?
  • Cube Član Ubuntu.si
    graficna je atijeva tako da bi mogla delat...
    http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=ubuntu_in_prenosniki
    drgac pa lohk pogledas tle model 6720s mislm da kake velike razlike ni...
  • christooss Član Ubuntu.si
    Pri tem prenosniku je intelova x3100 grafična kartica.
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 8. February, 2008
    ja sam driverji so atijevi?!?!?

    lp,cube
  • christooss Član Ubuntu.si
    ?

    ne

    Intelovi. Če je grafična od intela potem so tud driverji intelovi. A ni to logično?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja men pa ne!!!!

    http://www.mimovrste.com/artikel/2750066531/q=HP%20Compaq%206720/prenosnik-hp-compaq-6720s-16ghz-gr797es

    Sej vem kater prenosnik mam. Tist k je cube linkal je pa 17 inčna različica ki ma ATI. Ta na wikiju sm pa JST dodal in vem katera grafična je not.
  • Cube Član Ubuntu.si
    christooss verjetn si narobe prebral in ta ima x1350 sepravi serija ati x1300,.. ti pa govoris zdj o x3100 ki pa je resnicno intlova :)

    no verjetn je prslo do nesporazuma, pa smo sli stran od topica... :)

    uglavnem emanrescu mislim da nebos meu tezav s tem prenosnikom...

    lp,cube
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.