Namestitev...

Huh, ja. Danes dobila v roke nov prenosnik, Toshiba. Za vsak primer sva se odločili, da gresta gor XP (pač na manjši del, če kaj ne bi delalo pri Ubuntuju) in Ubuntu - večji del, ker bo uporabljala predvsem ali samo ta OS (razen v zgoraj omenjenih primerih).
Ampak že na začetku sem naletela na težavo. Najprej seveda želim namestiti XP. Dam not CD, zažene se, vse lepo in prav, pa mi sporoči, da ni hard diska in se zaključi. Ok, grem pogledat, bios, kolikor jaz razumem, sporoča, da je. Hočem ponoviti, pa le čakam in čakam s tisto lepo črtico v zgornjem levem kotu zaslona.... :D Si rečem, dajmo za hec probat, če bi kar Ubuntu namestila. Noup, tudi tega noče. Grem spremenit, 1. boot device nastavim CD-ROM (prej 2.). Isto. Ne XP ne Ubuntu nikamor ne mrdneta.
Ok, kaj naj storim?

Komentarji

  • EDIT:
    Nimam pojma, kaj sem storila, oz. vem, da nisem storila ničesar drugega. Ampak v petem poskusu je začel brati s CD-ja... Okna se mi nočejo namestiti, ker da nimam hard-diska. ... Bom probala le z ubuntujem.
  • Samo da povem: ubuntu se namešča... čudno, zanj pa obstaja disk... :D :D :D
  • christooss Član Ubuntu.si
    Je mogoče SATA disk?
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 9. February, 2008
    potrebno je iti v bios in izklopit sata native mode,.. zraven prenosnika si skor sigurno dobila cd z gonilniki za xp in navodila za namestitev katero opcijo v biosu mors sklopit...
    bom precekeru zdj mal po googlu sigurn kje pise katera je :)

    druga sansa pa je da na enem drugem racunalniku ustvaris disketo z sata gonilniki, ker tvoj disk je definitivno sata, potem po bo problem nastal kam dat disketo v prenosnika :) zunanji a:\ . ampak jst bi se useen bolj posvetil zgornji metodi.

    no tko btw sm nasu se to resitev:
    http://unattended.msfn.org/unattended.xp/view/web/36/

    lp,cube
  • Lencka Član
    uredil/-a 9. February, 2008
    Hvala za razlago :) veliko mi sicer ne pove, a ok :D žal zdaj nimam časa brskati. Ubuntu sem tako že naložila brez težav, prav preveč gladko je šlo.

    Gonilnikov nisem dobila nobenih, sumim, da zato, ker sem prodajalcu zatežila, da želim uporabljati Ubuntu. :)

    A če prav razumem, in edino to mi je v tem trenutku bistveno: problem je le v tem, da bi rabila prave gonilnike (in navodila), ni pa to znak, da bi bilo z računalom kaj narobe?

    Bom v prihodnjih dneh pobrskala in in probala ponovno, sicer pa se vam oglasim :D
  • christooss Član Ubuntu.si
    Zraven prenosnika ne dobiš več driverjov. K itak morajo biti sata driverji na disketi, katerega v laptopih ni.

    Lahko poiskusiš naredit "svoje" XPje. V te potem vključiš te driverje za diske. Sicer pa dokler laufa Ubuntu ne rabiš XP :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kater prenosnik pa imaš?
  • Cube Član Ubuntu.si
    pri vecini usaj HP-jevih dobis driverje za windows xp in windows vista.
    zdj za druge nebom stavil glave,
    ampak pri HP-jevih imas za sklopit native mode da ti windows xp v instalaciji dobijo diske...

    lp,cube
  • Dobila sem USB zunanjo disketno enoto :) tako da zdaj grem lahko iskat gonilnike :/

    Prenosnik je Toshiba Satellite L40-14B.
  • Bah. Torej... a kdo ve, kje dobiti driverje? Precej iščem, in zaenkrat nisem našla - oz. ne vem, ali sem. Na strani http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp?service=EU namreč...
  • christooss Član Ubuntu.si
    http://forums.computers.toshiba-europe.com/forums/thread.jspa?threadID=26040

    Neverjetno, da se ukvarjamo tudi s podporo za XPje :)
  • Lencka Član
    uredil/-a 10. February, 2008
    Imaš prav. Se opravičujem.

    (predlagam, da izbrišeš temo :))
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ne sej ni problem sploh. Samo da se rešijo problemi. Nočem nikogar podit :)

    Tako, da ni šanse da brišem :)
  • Saj tudi nisem tako razumela :)

    Ni problema, namestila sem, na Toshibi zdaj sobivata xp in ubuntu 7.10 in kot kaže, dela v ubuntuju vse kot namazano. (Wireless sicer nimam možnosti stestirat...) Bom spisala še za na seznam prenosnikov, ko si bom imela čas bolj pogledati, ampak moram reči, da sem bila presenečena - še nisem doživela, da bi vse lepo delalo kar takole... tako enostavna namestitev, da je sumljivo :D

    Matr mam rada Ubuntu :D

    (pa ob materinem navdušenju nad njim ga bi sedaj na svojem računalu rad še oče :) očitno delam dobro reklamo)
  • Cube Član Ubuntu.si
    hmmm... ce bi sla nalagat na kakega xy acerja nevem ce bi bla tko vesela, ampak sm vesel zate :D
    sedaj pa lohk dodas prenosnik v wiki tabelo...

    lp,cube
  • XY Aspects je tudi užitek, ja :/ Zdajle se ga bom lotila z 7.10 :/ da vidim, koliko dni bo trajalo :D

    Bom dodala v tabelico, itak, samo nisem še čisto ziher, kaj deluje in kaj ne. Zdaj sem ga predala uporabnici ;) Osnovno dela vse, kot vidim, da temu rečete, out-of-the-box, ampak ko sem samo probala vklopit efekte, ni šlo (se še nisem posvetila temu)... ko bom malo bolj pošnjofala, pa gotovo zapišem :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.