Compiz fusion problem

Alukard Član
uredil/-a 9. February, 2008 v Ubuntu Touch in 3D namizja
Ob poskusu live verzije ubuntu 7.10 x64 verzije mi ni bilo mogoče uporabljati efektov oziroma compiz fusion. Predvideval sem , da so driverji bili krivi. Zato sem s pomočjo programa Wubi namestil ubuntu 7.04 32 bitno verzijo nato sem namestil najnovejše driverje od atija a ponovno nobenih efektov v spodnjem odstavku sem napisal opis mojega PC , upam da mi boste uporabniki foruma lahko pomagali.

Opis računalnika
http://paste.ubuntu-nl.org/55388/


~ napsy - premaknil opis na naveden link

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Uglavnem. Imaš ati grafično in athlon64. Sedaj pa inštaliri 32 bitno verzijo ubuntu 7.10 gor preko live cd-ja. Nato pa skonfiguriri grafično preko orodja Upravljalec omejenih gonilnikov

    Maš pa tu navodila kako drugače nastavit compiz če tisto z omejenimi gonilniki ne bo delovalo: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=592016
  • Bi bilo mogoče naredit Dual boot med win xp 64 in ubuntu 64 brez da bi razdeli patricijo . Vem da je možno kajti dolgo časa nazaj sem imel Dual Boot med win xp 64 in Open Suse 64 brez da bi razdelil patricijo . Suse sem namestiv na patricijo na keterem sem imel nameščen win xp 64. Ko sem hotel priti v Suse oziroma xp sem dal dvd v računalnik in nato sem zbrati kateri sistem bom uporabil.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Dual boot meni se samodejno namesti med instalacijo ubuntu sistema. Disk je pa potrebno razdeliti tako, da imaš poleg tvoje windows particije vsaj še dve. Prva naj bo nekoliko večja, kjer bo nameščen sistem in kjer se bodo shranjevali dokumenti in nalagali ubuntu programi. druga pa naj bo nekoliko manjša, približno tako velika, koliko pomnilnika imaš. S programom, kot je partition magic lahko že obstoječo windows particijo zmanjšaš in stem narediš prostor za dve novi.

    Vseeno pa kljub tvojemu 64-bitnemu procesorju priporočam, da namestiš 32-bitni ubuntu, ker je znano da ima 64-bitni linux težave z nekaterimi programi (npr. flash) in z nekaterimi gonilniki. Lahko pa vseeno poskusiš.
  • Cube Član Ubuntu.si
    res nevem cemu je da si usi neki usiljujete 64bitni sistem, pol bo pa sam kritiziranje kok nevem kaj nedela itd itd... nalozi si 32 bitno verzijo kot pravi napsy, razlike v hitrosti pa itak nebos obcutu...

    lp,cube
  • Cube je dejal/-a:
    res nevem cemu je da si usi neki usiljujete 64bitni sistem, pol bo pa sam kritiziranje kok nevem kaj nedela itd itd... nalozi si 32 bitno verzijo kot pravi napsy, razlike v hitrosti pa itak nebos obcutu...

    lp,cube
    se strinjam z tabo jaz sem imel tudi 64 bitno verzijo gor pa sem imel same probleme ker določene stvari še niso podprte tako kot bi bilo treba in sem si nazaj naložu 32bitno verzijo in mi vse dela BP .
    lep pozdrav andro
  • Alukard Član
    uredil/-a 11. February, 2008
    D disk (250 giga ) man že razdeljen je ostal od Open suseja pa še nekje je 20 giga bajtov prostora ko sem preizkusil Visto beta 2 verzijo bila je zelo stabilna delala je 5 min pol pa se zrušila med tem ko sem naložil Visto mi je naredila dual bot med xpji čeprav sem dal formatirat disk nato ko sem formatiral
    Visto so nekje na disku ostali zagonski faili Viste nato sem poizkusil zbrisati ta disk a na žalost ni pomagalo tak da če želim priti v sistem rabim dat v pc cd od xpjev .

    Upam da ne bom imel enake probleme z ubnutum.
  • Cube Član Ubuntu.si
    jst ti bi svetoval da najprej uredis boot listo xpjev, da ti nebo javlalo za zagon viste, nato plac/ particije na disku ki jih ne potrebujes zdruzi v eno particijo z programom partition magic ali pa kar z orodjem integrerianim v windowsih... in nato nalozi ubuntu, sam sledu carovniku in nebi smeu met nikakrsnih tezav...

    lp,cube
  • Compiz Fusion dela !!!!!!

    Iz radovednosti sem preizkusil Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron beta namestil sem ga na windows partricijo z pomočjo programa ko je bil na cdju Wubi ob prvem zagonu mi je pokazal da so na voljo gonilniki nato ko so se avtomatično namestili sem recitiral in nato sem lahko uporabljal compiz.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.