Beryl-več kot 4 namizja

LP! nisem nikjer našel podobn teme in sem odprl novo.
Zanima me kako se v Beryl-u nastavi da bi imal več kot 4 namizja...npr 5 ali 6 namizji. Sem poizkusil tukaj pi tem menjalniku oken v orodni vrstici, ampak ko prižgem Beryl imam v vsakem primiru kocko s štirimi namizji.
pa še druga stvar: ko prižgem Beryl imam vedno eno čudno miško, ki mi ni všeč. Ko si jo pred Beryl-om spremenim v Appernace se mi po startanju Beryl-a spremeni nazaj v navadno. Naj mi kdo pove, kje se s tema stvaricama upravlja v Beryl-u.
Pa nočem imati Compiz-Fusion, ker je tu sigurno kakšna možnost, ki je jaz ne vem,.

Komentarji

  • kaj pa glede namizji?
  • Heres how I fixed it (cuz the white one is ugly)

    -1 Yast
    -2 System
    -3 /etc/sysconfig editor
    -4 Navigate to Desktop/X_MOUSE_CURSOR
    -5 Change it from whatever it is to bluecurve (or what the theme is called in /usr/share/icons)

    Restart X and hope it works Wink

    na tem linku je tole prava rešitev, ampak jaz ne vem kaj pomeni "Yast" in ne najdem /etc/sysconfig
    kakšna pomoč
  • napsy Član Ubuntu.si
    To so navodila če maš suse. poišči za ubuntu
  • ne ne jaz imam ubuntu....bom poizkal
    ko najdem jih prilepim še za katerega drugega, ki bo imal tak problem kot jaz
    daj reci še kakšno o namizjih no prosim
  • napsy Član Ubuntu.si
    nevem takih problemov ni v compizu
  • potem pa vsaj opvej kako imaš lahko 6 namizji v nekem liku v compizu
    ga tudi imam in bom zadovoljen
  • napsy Član Ubuntu.si
    povečaš namizje na 6 virtualnih namizij?
  • Mene pa samo zanima kako je s prosojnostjo oken v ubuntu. Kaj je potrebno imeti nameščeno?
  • napsy Član Ubuntu.si
    morš met delujočo grafično z podprtim "direct rendering"
  • kurci2 Član
    uredil/-a 14. February, 2008
    kako veš če imaš to podrprto in kaj če imaš podprto, kako naprej??
    kartico imam ATI 9600 pro in GEForce 8600
    bolj me zanima za ATI 9600 pro
  • napsy Član Ubuntu.si
    Če imaš podprto kaj? compiz? prosojnost? če ti compiz deluje ti tut prosojnost deluje
  • "direct rendering"

    mislim da to imam, saj sem enkrat ze poskusal z berylom, pa je nekaj delo.
    samo jaz bi rad imel zdaj samo porsojnost. (ali moram obvezno compiz instalirat, ker to se mi lih ne da. sem probo pa sem spet imel ful problemov kot zacetnik. sploh mi ni delalo. v galvnem nisem se znasel. vodica dobrega pa tudi nisem nasel.:(
  • napsy Član Ubuntu.si
    prosojnosti v gnome drugače ne moreš imet
  • ja napsy jaz bi rad imal 6 virtualnih namizji a ne vem kako. sedaj si preskočil na drugo temo, ki je jaz sploh nisem opazil s tem lobi-jem
  • napsy Član Ubuntu.si
    z desno klikneš na on preklopnik med namizji pa daš lastnosti pa povečaš število namizij
  • je kje res kaksen dober vodic za compiz
    od nastavitve driverjev za grfično tin.
  • napsy Član Ubuntu.si
    torej privzeto od gutsy-ja dalje je compiz že vključen, če je grafična le podprta. drugače pa desni klik na namizje, nato "Nastavi ozadje". Klik na jeziček "efekti" in vključiš compiz. če ne dela pomeni, da grafična ni podprta oz. da imaš tisti "direct rendering" na "no". Potem si poglej, kok se pravilno nastavi ati oz. nvidia grafična.

    Vodiče in vse ostalo pa najdeš na wiki straneh.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.