beryl

ko vklopim "učinke namizja" se mi zgodi to
image

in ko vklopim beryl sploh nič ne funkcionira... grafična mi dela lepo... any idea?
«1

Komentarji

  • Pozen se emerald.
    In zamenji beryl z compizfusion.
  • No če ti popolnoma nič ne dela je verjetno problem v nastavitvah za Beryl ali z grafičnimi gonilniki za tvojo grafično kartico. Poskusi restartat beryl (Reload window manager) in potem še (Reload window decorator)...mogoče bo kej pomagalo. Zdi se mi da je problem z gonilniki za grafično kartico.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Upam, da bo kdo objavu loge od irca, kjer se je problem rešil.
  • Meni isto nardi tko robove k zaženem compiz/beryl. Mnde je to znan problem za nvidio. Probaj dodat: Option "AddARGBGLXVisuals" "True" pod sekcijo "Screen" prib, tkole:

    Section "Screen"
    Identifier "Default Screen"
    Device "nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5500]"
    Monitor "Generic Monitor"
    DefaultDepth 24
    Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
  • lobi Član
    uredil/-a 10. September, 2007
    Kako si naj namestim beryl?

    Grem na wiki:
    Grafični gonilniki in 3d pospeševanje:
    glxinfo | grep direct
    seveda mi vrne izpis, da jih nimam.

    moja grafična je INTEL Media Graphics Accelerator 950 224MB, Katere gonilnike rabim?


    Potem naslednji problem, ki ga imam. Enkrat sem že inštaliral beryl. Ko ga zaženem mi seveda okoli oken izgine možnost zapiranja, pomanjšanja, povečanja oken. Sicer maš na tipkovnici bližnjice za povečanje in premikanje oken. Jaz bi rad kljub temu imel stari način. Lahko kdo pove kako se to naredi?

    Hvala.

    p.s. sem novi uporabnik linuxa
  • Na tem forumu je blo ze parkrat povedano, da je beryl stara zadeva in se ne razvija več. Namesti compizfusion.
    Glede driverjev ti bo nekdo drug pomagu, jst pa grem v wiki napisat clanek, kako se namesti compizfusion.
  • Ok,

    Namestil sem Compiz in ga zagnal. Zakaj se nič ne dogaja?
  • Slučajno mi je nekja uspelo. Zapr sem okno. Potem pa so zginle obrobe okoli oken (nisem mogel zapirati oken.... in premikati tudi ne). Zmrznil je. ALi je mogoče moja grafična preslaba INTEL Media Graphics Accelerator 950 224MB, da ne dela.
    Lp.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Compiz.org wiki:
    i810 Drivers

    For all Intel integrated GPU models newer or equal to i810, the i810 driver will allow for Compiz to run over AIGLX.

    xf86-video-i810 is the corresponding driver package.
    In še tvoj problem:
    http://compiz.org/FAQ/Users#My_window_borders_do_not_appear.
  • xf86-video-i810
    če vpišem to v synaptik mi ničesar ne prikaže.
    ko pa vpišem le i810 mi prikaže driverje, ki jih že imam inštalirane.
  • Cube Član Ubuntu.si
    zdravo,

    driverje za intelove integrirane graficne kartice dobis tukaj .
    pred namescanje vsega bos moral naloziti git-core -> [l]sudo apt-get install git-core[/l].

    Meni deluje....


    Lp,Cube
  • mene pa zanima če je možen CUBE REFLECTION v Beryl-u?
  • uporabljaj raje compiz fusion.
  • pa meni je Beryl veliko boljši.......če mogoče obstaja kakšen plugin za to cube reflection
  • ShAd0w Član
    uredil/-a 21. February, 2008
    ma kako ti je lahko boljši omg no... smešen si... beryl je nedokončan projekt... compiz fusion pa je kopija z še dodatki in seveda nima nadležnih bugov... manj problemov boš mel z compizom... odloči se sam...btw jaz mam pri compizu lepo cube reflection;>
  • tudi prav...
    kaj si sploh kdaqj testiral Beryl?
  • napsy Član Ubuntu.si
    http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080219121105AAd2Tmo

    Beryl je na začetku nastal od compiza. Torej so kodo od compiza odcepili in jo samostojno razvijali. Nato so se razvijalci compiza kot beryl odločili da je najbolje da se projekta združita in nastal je compiz-fusion. Sedaj je beryl *mrtev* projekt in se že dolgo ne razvija več. Torej ne popravljajo napak, ne dodajajo nove kode. Sedaj ima compiz-fusion vse kar je imel beryl plus veliko več. Sedaj ne boš mel slabe vesti pri uporabi compiza, ker boš vedel da se notri skriva tudi kanček beryla ;)

    Toliko o beryl. Sedaj bodo novi topici z berylom avtomatsko dobili podobno sporočilo in bodo zaklenjeni razen če ni naveden zelo dober razlog zakaj ne.
  • kurci2 Član
    uredil/-a 22. February, 2008
    jaz pri compiz-fusion pogrešam samo malo bolj pregledno.
    v Beryl mi je tako enostavno, tam se pakar ne znajdem (compiz to), ko moram skozi nazaj klikati.
    edino kar mi še manjka v Beryl je CUBE REFLECTION in potem bom izpolnil vse svoje zahteve,
  • se pravi da te svoje poslednje Beryl želje ne bom mogel izpolniti?
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 25. February, 2008
    ne!

    brez zamere ampak: zacni uporablat "Uredi" funkcijo posta ze enkrat, po veliko temah mas tudi po tri poste zaporedano napisano,... Funkcije so za to da se uporabljajo...


    lp,cube
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.