USB ključek read-only?

Tudi mene je prepričala nizka cena 4GB Patriot x-mini usb ključka. Vendar pa je bila stvar zapisljiva le pri prvi vstavitvi, sedaj pa je read-only. Tudi v windowsih. Poskusil sem že s spreminjanjem dovoljenj pa ni napredka, tako da mi stvar že dobro žre živce. Je kdo kak podoben problem že rešil?

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    probaj formatirat
  • Noče. Zmeraj mi javlja da je read-only, tudi v Windowsih (javlja da je write protected). Je kaj narobe s ključkom, al mi ga je ubuntu kej zaklenu?
  • meni je blo isto. imam namreč tevion dva giga
    in potem si lahko predstavljaš ko mi ni telo nič gor delat. prow NIČ!! nakoncu sem odkril kaj je wrong (pokvarjen folder) in sem skopiral važno in folder (v winsih) zbrisal. na zdej pa usb diska nee more mauntat (ja error če si to mašinerijo uporablo u winsih dej safe remove (čeprow u winsih dela fajn (prasci!!!)))
  • Tud v windowsih ne dela. Ga zazna le kot read only. Ga že jutri pride kurir iskat, sm reklamacijo uveljavljal. Bomo vidli kaj bo z novim.
  • Cube Član Ubuntu.si
    erik98 je dejal/-a:
    meni je blo isto. imam namreč tevion dva giga
    in potem si lahko predstavljaš ko mi ni telo nič gor delat. prow NIČ!! nakoncu sem odkril kaj je wrong (pokvarjen folder) in sem skopiral važno in folder (v winsih) zbrisal. na zdej pa usb diska nee more mauntat (ja error če si to mašinerijo uporablo u winsih dej safe remove (čeprow u winsih dela fajn (prasci!!!)))
    probaj z force mountom...
    men mass storage diska tud nece zmountat, pol ga forcam pa nardi svoje ;)
    sicer ti pa v napaki verjetno predlaga resitev..

    lp,cube
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kje noče formatirat

    fdisk?
    cfdisk?
  • fdisk če se ne motim. Poskušal pa sem tudi z gparted (tudi prek livecd), pa mi ni nikoli dovolilo. Bomo videli kaj porečejo na mimovrste.. Nekje sem bral da bi znala bit napaka na "hardwareu" ključka, ker se mi je že zgodilo, da mi ubuntu mi dovolil pisanja nanj, medtem ko ga windows je, takrat je bil le problem z dovoljenji s katerimi se je mount-al ključek, sedaj pa ne deluje ne v prvem in ne drugem OS.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.