Compiz efekti

kurci2 Član
uredil/-a 19. March, 2008 v Ubuntu Touch in 3D namizja
Zanima me kje lahko v Compiz nastavim efekt za sneženje in tist do je pri cube rotate 3D okna.
Kot je pri Berylu pod efect 3D Effect in pod Exstras Snow.
Ali moram imeti slučajno Compiz Fusion, ker jaz Imam se mi zdi Compiz.
Pa še če je komu znana tista fora, da se maksimirano okno ko ga hočeš prestvit ne prestavi, ampak se samo tako zvija in upogiba. In kako je možno imeti na vsakem namizju drugačno ozadej(če je možno).
Če kdo ve ta 4 vprašanja bom vesel.

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    namesti si program compizconfig
  • kurci2 Član
    uredil/-a 20. March, 2008
    pa to imam.....
    sprašujem vas kje to najdeš tam notri, ker je čisto drugen kot beryl in se nalbolje ne znajdem
    če men kdo vpraša je na compiz manj uporabnih funkcij kot na berylu. in še povrh je vse tako nepregledno.
    naj mi še nekdo pove kako izklopiš to da se ti minimirano okno ves čas lepi od rob namizja tu v compizu
    in kako lahko obdržiš da kocka obstane na kapi te kocke in ne gre na eno od namizij, ker to mi je bilo v berylu zelo dobro

    boljše bi bilo, če bi se beryl zase razvijal po mojem.
  • Cube Član Ubuntu.si
    kurci2 vcasih je treba mal truda in pregledat nastavitve, pa bos nasel...tud ce bi natanco vedu kje je, ti nebi povedu k "ne podpiram lenobe"(nc osebnega!)... res compizconfig ma kup enih funkcij, mal precekirej mogce bos poleg najdu se kaj bl zanimivega, sicer je pa glede 3d cuba odprtih veliko tem in tutorialu...(beri google)

    lp,cube
  • kurci2 Član
    uredil/-a 21. March, 2008
    sem vse našel...v compiz moraš te effekte še posebej inštalirati
    tako za informacijo...ti efeki niso privzeti
    samo rad bi še vedel kako se ima na vsakem namizju drugačno ozadje...to pa mi ni jasno!
  • to pa se po moji logiki neda nastavit?
  • pa nekje sem slišal in videl slikico da je to možno....
    ali pa sem sanjal...tudi to je možno hehe....
    bom kaj pogledal še drugje
  • in je morda možno da je namizje tudi na pokrovih od kocke, ali je lahko tam le slikica?
  • pa še to me zanima o "sceen preview" ... kaže mi samo okna, ki so odprta, minimiranih pa ne.....je to možno kako nastavit, ker jaz ne nadem te funkcije

    trije poti so ker so 3 različna vprašanja
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.