najtežje opravilo v Linuxu/Ubuntu

Zanima me, katero opravilo v Linuxu/Ubuntu predstavlja za vas najtežjo oviro in si želite, da bi se čimprej popravilo.

Komentarji

  • Za moje pojme je največji problem zelo slabo upravljanje porabe na mojem prenosniku. Baterija zdrži skoraj 50% manj v Ubuntuju kot v XP-jih.
    Večina ostalega se lahko popravi s kar nekaj dela in VirtualBoxom.
  • G-man Član
    uredil/-a 8. June, 2008
    Regresije v novejših verzijah. Resda se mi je prvič zgodilo, ampak Gutsy mi dela BP, medtem ko se v Hardyu sesuva en kup zadev (Firefox, Movie Player, vsake par minut mi zašteka sistem, pa še kernel panice dobivam.) Res me je grdo presenetilo, da se lahko kaj takega zgodi.
  • G-man je dejal/-a:
    Regresije v novejših verzijah. Resda se mi je prvič zgodilo, ampak Gutsy mi dela BP, medtem ko se v Hardyu sesuva en kup zadev (Firefox, Movie Player, vsake par minut mi zašteka sistem, pa še kernel panice dobivam.) Res me je grdo presenetilo, da se lahko kaj takega zgodi.
    Ej če dobivaš kernel panic je najboljš, da na novo inštaliraš Ubuntu, najbrž se je kej pr posodabljanju krnela zalomil...
    Men ni všeč, da ni lahke funkcije, kako odstrant nezaželene posodobitve, ki ti "uničijo" uporabnost sistema.
    Se mi je to zgodil pr posodabljanju v KDE4.1 beta
  • najtezja ovira... hmmm? najtezja ne, najbol tecna pa... rad bi mel v nautilusu/dolphinu v desnem meniju opcijo za mountat iso, img, cue/bin imagov. Privzeto brez kakih napol napisanih pluginov.

    Druga taka stvar pa je, da nehajo v vsaki novi verziji pokvarjat stvari, ki so ze prej delale BP. Naprimer sem upgrejdal na hardya, vse delalo, tut usb disk. Cez kak tedn pa priklopim usb disk in ga ne prepozna. Kar nenadoma crknala zadeva. sam WTF
  • funkcijo obnovi datoteke v trashu... to me zelo moti... tisto kar je G2 naštel glede za mountanje se tudi strinjam... sicer pa se mi zdi ta hardy čuden... ati še ma slabšo podporo kot jo je imel v gutsyu...
  • se strinjam z shad0wom glede atijeve podpore! groza !
  • sam za to ni kriv linux ampak ati. torej, moj največji rant, neresnost proizvajalcev hardware-a in ne izdajanje linux driverjev za svoje naprave :x
  • meni se zdi da z ati grafičnimi karticami ni bilo toliko problemov v gutsyu... tu v hardyu pa se uporabnikom kar pokazuje white/black screen.
  • hm moje najtežje.
    vsega naštetegasem se privadilže, ampak gre mi na živce da ne moram inštalirat LBRC programa.
    in meni deluje hardy veliko bolje kot gutsy.....moram priznaiti
    pa še rad bi updatal compiz na verzijo 0.7.5 pa mi ne rata hehe.....
    bom preživel.
    lahko pa samo rečem da mi je Ubuntu neštetokrat boljši od Windows sistema.!!!!!!!
  • Help im a Rock je dejal/-a:
    [quote=G-man]Regresije v novejših verzijah. Resda se mi je prvič zgodilo, ampak Gutsy mi dela BP, medtem ko se v Hardyu sesuva en kup zadev (Firefox, Movie Player, vsake par minut mi zašteka sistem, pa še kernel panice dobivam.) Res me je grdo presenetilo, da se lahko kaj takega zgodi.
    Ej če dobivaš kernel panic je najboljš, da na novo inštaliraš Ubuntu, najbrž se je kej pr posodabljanju krnela zalomil...
    Men ni všeč, da ni lahke funkcije, kako odstrant nezaželene posodobitve, ki ti "uničijo" uporabnost sistema.
    Se mi je to zgodil pr posodabljanju v KDE4.1 beta[/quote]
    Hm, inštalacija je bila sveža, ni bila nadgradnja, v bistvu se je stanje celo malce popravil (kernel panicov skoraj ni več, poskoki procesorja pa so še). Sicer ima to težavo en kup ljudi: https://bugs.launchpad.net/bugs/204996
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Men pa se zdi da so se v zadnjem letu ati-jevi goniliniki močno popravili (trenutno so vsaj na nivoju Nvidie), hkrati pa od izdanih specifikacij obe različici odprtokodnih gonilnikov zelo hitro napredujeta, tako mislim da se bo ob takem trendu že z 8.10 stanje z odprtokodnimi gonilniki močno izboljšano, od 9.04 pa to ne bo predstavljalo nikakršnega problema več.
  • zaenkrat se nism najdu stvari ki bi jo bilo tesko opraviti oz ne bi imel 15 guidov kako na easy to nardit :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.