Hmm /dev/sda zginu iz /dev

gregor Član
uredil/-a 22. December, 2005 v Težave s strojno opremo
Sej mogoče sm jz kej zašuštral tle ..samo ...kar na enkrat so mi zginli sda iz /dev

A ve kdo kako na novo dobit vse ?

kako ti na novo nardi tiste povezave ?

najprej sm instaliral gor automount in vso tisto šaro pol pa je vse na enkrat zginlo ...verjetno sm se neki zajebaval z nekim autodetectom za TV tuner...

Se komu kej sanja kako se nardi na novo tiste povezave ?

Aja btw ... lspci mi dobi vse USB kontrolerje


Zdej mi usb ja ne mounta več sploh !!


LP Gregor

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo mkdir /dev/sda

    Mogoče
  • bl4z Član Ubuntu.si
    nekje sem 1x bral, da se ta /dev* naredi ob bootu v linux ... ne me drzat za besedo .. bom probu najt to napisano in obelodatni ASAP

    l
  • mah jz sm neki spraševal v irc roomu od ubuntuja pa so mi rekli da je za to zadolžen udev. Ki kao in time dela tiste imenike. Zdej ...... kako kej koga ? Verjetno bom mogu še malo žicat okrog bomo vidli.

    LP
  • bl4z Član Ubuntu.si
    da .. tko je

    v casu kernela 2.4 je za te /dev/* direktorije skrbel program devfs .. ki se je izvrsil ob bootu in skreiral direktorije ... od kernela 2.6 naj bi zato isto zadevo skrbel udev daemon.. ki je novejsi in .. kaj pa wem .. pac nov, boljsi, lepsi :P

    torej .. glej v to smer .. tu mas en odlomek .. zdje pa veselo na delo

    PS: a disketnik pa ti se dela ok?
    Devfs and udev

    Devfs and udev create devices dynamically so you don't have to use MAKEDEV to create devices in /dev.

    Devfs is used in 2.4 systems and requires a kernel option setting of devfs=mount. For example, in /boot/grub/menu.lst, you might have this:

    # kopt_2_4=root=/dev/hda1 devfs=mount ro


    Don't forget to run update-grub after modifying menu.lst.

    Install and run the devfsd package if you're using devfs and the udev package if you're using udev. You'll notice longer filesystem names in the output of df.

    Devfs is obsolete in 2.6 systems; use udev instead. If you had previously added the devfs=mount kernel option, you can remove it and the devfsd package. Consider this if you remove the 2.4 kernel from your system.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.