prenosnik, mnenje

alo! seka si ma namen prenosnika nabavit, pa neve kaj,... no edino kaj ve ja da ne drazjega od 500€, pa da ubuntu teče :)

malo me zanima vaše mnenje o http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=4D9F50A3-7014-6A8B-C01E-CBA93CDE5330&linkid=15

Komentarji

  • erik98 Član
    uredil/-a 19. August, 2008
    Po moje je kar vredu, glede na to da je (brez monitorja in bluetooth, wifi) konfiguracija skoraj enaka mojmu PCju

    EDIT: aja sempron je (morda) 64 biten -> morda ubuntu malo crasha ma dela =P
    PS: za urejat objavo piše



    * Indeks » Oglasi » prenosnik, mnenje

    Uredu objavo
  • Ubuntu na njem dela kompletno, vendar žal ne out of the box.

    LiveCD ti ne bo zagnal grafike (problem z xpress x1250), dokler ne boš namestil atijevega gonilnika - 5 vrstic v konzoli pa je (xorg-driver-fglrx, depmod -a, aticonfig --initial). Sem napisal navodila v wikiju, pa jih je nekdo pokrekal.Compiza nisem šel usposabljat, ker se mi ni dalo. Na tem forumu pa poročajo, da dela z xserver-xgl.

    Drugi problem bo usposobitev brezžične, ker ja broadcomova in bcm43xx drajver nekaj jamra glede različice 3 in 4. Skratka, uporabiti je treba ndiswrapper - lahko tudi njegov grafični vmesnik, da bo lažje.
    Ko to dvoje uspe, si zadovoljen - dobil si veliko za malo denarja, dela vse, pa še HP je.

    Ps, morda zato, ker večino časa delam na stacionarnem rač., se mi je zadnjič zazdel ventilator iz tega hp nekoliko glasen.
    Sicer pa še vedno menim, da je dober nakup, če se ti le da hecati z začetnim usposabljanjem grafike in brezžične.
    Preveri, če boš kje našel 6720s, ki je enak računalnik, le da z dualcore in intel grafiko, ki je načeloma v linuxu bolj podprta (v praksi ne vem, nisem probal za ta računalnik). Cena bo za enake zmogljivosti in konfiguracijo višja.
    Drugače pa je bil to mislim eden prvih prenosnikov, ki so imeli/imajo prvi produkt združitve amd in atija, matično 690T z integrirano grafiko, zapozneli ekvivalent intelovih centrino konfiguracij.
  • Cube Član Ubuntu.si
    jst bi pogledu tud raj za 6720s, ker sm jih dau par skoz pa ni delal noben problema. Pa tud zato k je intel ;) , in je res da z integrirano intel grafiko nebos imel problemov v ubuntuju, pa tud wireless dela out of the box ;)

    lp,cube
  • Pozdravljeni,

    da ne bom nove teme odpiral, ker je vprašanje isto, bom vprašal kar tukaj; kupujem nov prenosnik in zanima me vaše mnenje o tem:

    http://www.mimovrste.com/artikel/2750103927/prenosnik-hp-compaq-6820s-24ghz-ku285tc

    Ali bi ubuntu tekel normalno?
    Poleg tega me zanima še vaše mnenje (priporočila) o podobnih prenosnikih.

    Hvala in LP,
    Tadej
  • tde je dejal/-a:
    Pozdravljeni,

    da ne bom nove teme odpiral, ker je vprašanje isto, bom vprašal kar tukaj; kupujem nov prenosnik in zanima me vaše mnenje o tem:

    http://www.mimovrste.com/artikel/2750103927/prenosnik-hp-compaq-6820s-24ghz-ku285tc

    Ali bi ubuntu tekel normalno?
    Poleg tega me zanima še vaše mnenje (priporočila) o podobnih prenosnikih.

    Hvala in LP,
    Tadej
    Tak model z malce drugačnimi komponentami sem preizkusil kakšen mesec nazaj. Mislim, da ni delal nobenih problemov. Komponente so itak take, da bo teklo kot urca (jaz sem na 1.4 Centrinu z 512 RAM in se mi ne mudi ravno nadgradit pomnilnika).
  • Cube Član Ubuntu.si
    mogoce je da bos imel kasne probleme z driverji od grafike, pa vendar za druge stvari nebi smelo bit problema.

    lp,cube
  • Probleme ki bi se jih načeloma dalo odpraviti?
  • Cube Član Ubuntu.si
    ki se jih bo dalo odpraviti brez problema z ustreznim gonilnikom ;)

    lp,cube
  • Vprašanje je isto!
    Kaj menite o tem prenosniku ter če bi ubuntu laufal normalno gor??

    http://www.mimovrste.com/artikel/2750116931/prenosnik-asus-x50sl-183ghz-x50sl-2cap

    LP. Jan
  • Kupil sem prenosnik Lenovo 3000 N200, in sem zelo zadovoljen z njim. Dela vse kot mora. Res pa je da ga nimajo več v ponudbi, še zmeraj pa lahko povem da priporočam Lenovo :)
  • Cube Član Ubuntu.si
    ja tega modela zau res ni vec v ponudbi, sam za tak dnar si dobu res najbolso kvaliteto usaj po moje....
    LENOVO je zakon :)
  • tudi sam sem imel namen kjupit lenovo vendar model n500, kateri je malo boljši od n200. baje da so lenovo prenosniki res zelo dobri. tako mi je rekel prodajalec HP-jev. ohišje je kvalitetno sestavljeno in materiali zelo kvalitetni. vendar sem se na koncu odločil za FSC si2636, ker me je premamil design, zravn sem dobil še visto (katere sicer ne uporavljam ampak je skrajni primer da kaj potrebujem win) in pa velikost ki je 13,3".
    upam, da ti bo prenosnik služil čim dlje in čim boljše.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.