Enlightenment

Preskusil sem Enlightenment z Elive CD in mi je namizje zelo všeč. Zato sem naložil ta maneger na ubuntuja, a izgled ni podoben. Je kdo, ki se je že igral s tem in ima kakšen nasvet?

Komentarji

  • Živjo

    Jaz sem predkratkim že poiskusil enlighement na ubuntuju in tudi pri meni ni bil sličen tistemu, ki je na opengeu linuxu. Točno zakaj nevem,samo mislim,da so v originalu rensponzitoriji napisani za D16 enlightement,najnovejši enlighement pa mislmi da je d17 ki pa je precej izboljšan.Pa tud če boš nadgradil iz D16 na natov D17 v ubuntuju ne bo enako ker se v osnovi ne ujema popolnoma.Zakaj točno žal nevem in se bom še pozanimal, do tedaj pa ti priporočoma,da si na disku narediš dve ločeni particiji in na eno inštaliraš ubuntuja na drugega pa opengeu. Mislim,da je za enkrat to še najboljša rešitev.

    Lp
  • Hvala za odgovor. Mislim, da se bom ravnal po nasvetu.

    Lp
  • Jaz sem si včeraj naložil opengeu hardy (8.04.1) in če sm popolnoma iskren ti ga odsvetujem,ker zadeva ni kaj dosti stabilna.Meni osebno niti ni zaznal drajverjev za Grafo (NvidioGeforce 8400 Gs) in tudi če sm jih inštaliral iz konzole,zadeva ni delovala.Druga stvar pa je,da mi tudi zvok ni deloval,kljub temu,da naj bi sistem že avtomatsko zaznal audigija.Tako,da mene osebno zadeva niti ni kaj preveč fascinirala, poleg tega pa je Compi-fusion dosti lepši in uporabnejši od Enlighement, a presodi sam.Nekako se mi zdi ponesrečena izvedba ubuntuja,ker se mi zdi da je Enlighement rahlo zamudil s svojimi inovacijami,poleg tega pa ni kej preveč stabilen.No, kot pravim,vsak ima svoj okus in iskušnje.Sej veš kaj pravjo sto ljudi,sto čudi:)

    Želim ti oblicio užitkov ob Enlighementu.
  • Cube Član Ubuntu.si
    compiz-fusion uporaben? no comment...pa brez zamere :D

    lp,cube
  • Men osebno je dost bolj uporaben pa lepši od enlighementa.Vsake oči majo svojga malarja :-)
  • Se pridružujem urkotu
    še celo kocka pride zelo prav. Npr. da imaš odprt firefox na nekem drugem namizju. V xy programu klikneš link in te vrže na namizje s ff. Če imaš vklopljeno kocko, takoj veš, ali je to levo ali desno od nedavnega namizja, v nasprotnem primeru pa moraš gledati ikonce v panelu.
  • Cube Član Ubuntu.si
    Ctrl+Alt+smerne tipke? compiz je sam lepotna stvar aka areo na visti.

    lp,cube
  • Enlightenment je doživel že kar nekaj sprememb, tudi 1.0 stabilne EFL knjižnice, kar je pravi čudež, po dolgih letih :D

    Distribucije z Enlightenment DR 17

    Bodhi - temelji na ubuntuju, ima rc2, verzija 1,6 je zadnja -
    jo imam na lappy amilo pa 1520 z ati radeon, prepoznano vse do wireless, grafične, itd...
    Kocka in ostali efekti delajo (vsaj meni bp)

    Compiz za Enlightenment se imenuje ECOMORPH.
    Ni še popolnoma stabilen, a meni vse in povsod deluje.

    image



    * Deluje v Elive Topaz iz live CD-ja, ki ti sam ponudi namestitev grafične kartice - proprietary drivers
    * nameščeno imam brezplačno unstable zeitgeist različico, v kateri ravno tako vse deluje, a je malce zastarela - debian lenny) in
    * PCLinuxOS distribucijama Enlightenment light in navadno,
    * prav tako deluje z Unity Linux distribucijo

    Bom nalimal ene par fotk kako to izgleda :D


    Iz Elive trenutno, enako je v Bodhi, PCLOS, Unity:

    Takole izgleda kockasta menjava namizij:

    image

    Pogled v načinu expo wall:
    image

    Pogled odprtih oken v načinu switch - namesto alt+tab navadne izbire odprtih oken:
    image

    Pogled odprtih oken v načinu ring - namesto alt+tab navadne izbire odprtih oken:
    image

    Wobbly windows - plesoča okna:
    image
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.