Ati Mobiliy Radeon X1400 se pregreva ? ali

Pozdravljeni

Uspešno sem namestil Ubuntu 8.04 na moj prenosnik (Thinkpad Z61m). Ko sem ugotovil, da spodaj malce vroc, sem namestil senzorje in ugotovil, da se je GPU vroc ko pes, oz. da je dosti bolj vroc kot pa na Visti, ki je na isti masini. Privzeto ima kartica 60 stopinj, kar se pod visto ne dogaja. Torej mora biti specifika. Nekaj sem ugotavljal s programom aticonfig in zmanjsal power state na low voltage - ampak nic od tega. nic ne pomaga. Ce pa grem gledat kaksen film pa temperatura doseze tudi do 90 stopinj.

Ima kdo se kaksno idejo, kako zadevo normalizirati - preden obupam ,

Hvala in lp
KK

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    ce grafika ne povzroca kakih artifektov, ali cesa podobnega,... mislim da je brezveze zgubljat zivce.
    btw. a ventilator je dost na obratih?

    lp,cube
  • Ko sem namestil lmsensors paket mi kaze samo en ventilator in sicer un ma skoz tam nakje 3100 rpm. Samo tisti je mislim da od CPU. GPU pa vztraja pr svojem. Je pa res, da vista ne greje toliko masine.

    Hm kaj ce poskusim z beta 8.10 :P da vidimo

    lp
    KK
  • Cube Član Ubuntu.si
    prenosniki majo sam eno vento, ker je hlajenje zgrajeno v heatpipe sistemu.

    lp,cube
  • ja ce ni fglrx driverja - kar mam sedaj na 8.10 verziji .. potem je temperatura lepo tam okoli 50 stopinj... tako da ja driverji sux...

    Ne vem pa kako bo v novi verziji, neki sem bral da bodo original driverji na voljo ze v samem distroju,,,

    lp
    KK
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.