root/admin dostop

inštaliran imam ubuntu, vendar sem pod svojim up.računom nekaj spreminjal okoli "glavne" mape in me sedaj ne spusti v moj račun.
sedaj pa bi rabil vodič kako pridem not kot root uporabnik, da spremenim nazaj uno mapo.
vrjamem, da vam je vprašanje trn v peti, sam res nisem nikjer našel odgovora:(

HVALA!!!
«1

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Glej zgornji link pod Posebna obvestila.
  • sem pregledal že predno sem odpru post, pa mi še vedno ni jasno.
  • Cube Član Ubuntu.si
    v grubu pritisnes e izberes kernel enter, namesto splash napises single in enter, in ze si v rootu, nato pa passwd [uporabnik]... here you go.

    lp,cube
  • hm, očitno sga jst že pri zagonu mim usekam, ker mene vrže direkt na screen kjer vpišem up.ime in geslo. Tko da če pritisnem e mi ga napiše v okno za vpis up.imena. Desno spodaj mi piše moje_uporabniško_ime-desktop//
  • ko prižgeš računalnik ti piše grub loading in ti piše kaj pritisnit da prideš v grub če se ne motim in nato pritisni e
  • Cube Član Ubuntu.si
    to je preden se zacne sploh ubuntu nalagat ja...

    lp,cube
  • pridem to tja, ko je potrebno spremenit iz splash v single. potem ko prtisnem enter, me vrže nazaj in bilo kaj sem sprobaval se skos vrtim v nekem začarnem krogu:(
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 15. October, 2008
    sicer je ze kr neki casa odkar sm delau to sam mislm da je natancen potek tak:
    ko prides v grub pritisnes e izberes kernel prtisnes e napises single namesto splash prtisnes enter
    in nato boot pol pa passwd [uporabnik], oziroma za spremembo root gesla samo passwd

    povej ce ti bo uspelo tako :D

    lp,cube
  • žal ni uspelo:(

    potem se mi odpre spet novo okno (že prej sem priše do njega) če pritisnem normal boot, se mi normalno boota in spet ne dela, če pritisnem nek drug "safe boot", pa spodaj sprašuje za nek ukaz, sem probal, geslo, root, up.ime, pa nič ne prime.

    nč zgleda, da sem preveča zakompliciru. hvala vseen za pomoč, bom na novo naložu, pa se iz tega naučil, da se ne praska tam kjer te ne srbi:) in če nekaj deluje pusti pri miru:) ( to zadnje mi še more pridet v navado:) )
  • Cube Član Ubuntu.si
  • hvala full si prijazen, ker si se potrudil to poiskat, vendar se mi spet zalomi:) Sedaj pri zadnji točki. Namesto da se mi napiše tist text, mene vržge kar v ubuntu prijavno okno, kjer mi spet ne prime up.ime.

    Hvala, vendar se ni potrebno več trudit, ker bom kr na novo naložil. Sej zgubit nimam kaj, ker je bil dokaj na novo naložen sistem, sam vista skin sem si glih lepo uštimu:)
  • Meni tudi ni ratalo. Sem pa inštaliral preko WUBI in si sam izbral username in pol pa nimam pravic in ne morem nič kopirat v VAR/WWW
  • Opa!
    Le uspelo.
    alt + f2 nato sudo nautilus
    greš v mapo etc/gdm/gdm.conf
    AllowRoot= false na AllowRoot =true

    Nato se lahko v deskpot način prijaviš kot root. GESLO sem imel pa isto kot sem ga izbral za uporabnika v WUBI programu.
  • Ni pametno se z rootom prijavit :)
    Če rabiš root uporabiš ukaz
     su
  • To sem že nekje prebral, samo kaj ko se ne da skoraj nič delat, če nisi root.
    Kaj se pa lahko zgodi, če si prijavljen kot root v desktop načinu?
  • kako da ne,
    greš u terminal, napišeš sudo su, vpišeš geslo in si prjavljen pod root
  • napsy Član Ubuntu.si
    kot root se ni pametno prijavavljat, ker:

    - ima software hrošče,
    - obstajajo zlonamerni programi
    - je človek neumno bitje
  • Ah, da se malo naučim in te zadeve bo že.
  • matija je dejal/-a:
    kako da ne,
    greš u terminal, napišeš sudo su, vpišeš geslo in si prjavljen pod root
    Men to ne gre?

    andy@andrej-mrt:~$ sudo su
    [sudo] password for andy:
    Sorry, try again.
    [sudo] password for andy:

    Vpisal sem geslo administratorskega računa.
    Kaj delam narobe?

    Lp, Andrej
  • Kolikokrat si ga vtipkal? Pazi na Caps-Lock. Če vmes geslo popravljaš, ga raje vpiši še enkrat.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.