programiranje

čisti začeteke
zanima me kako zaceti?
:)
«1

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Odvisno kaj želiš delati.
  • jep. naprimer če si si pogledal mojo temo ki naj bi bila .bat datoteka. ok potem verjetno .bat ne podpira html? pač mormo it na neki podobnega. potem sm premislo: bash bi bil dober, ampak btw ta reč bo laufala na winsih. poli pa sm "hangal" na ircu in prišel do zaključka da je python prav vredi stvarca, ker ni potrebno 100 jezikov sam za skripto (in koliko potem za GUI??). Potem pač po programiranju core-a (napsy 1000 hvala) sem najprej le-tega prevedel v exe. simple. zdaj se pa ukvarjam z guijem da bo šel v exe. btw potem sem se začel ukvarjat z log-i da jih prekopira v desktop, ampak naredi sam to. moglo bi še ločit warninge pa notes itd.

    torej če želiš delat omaro za šulne z lesa, boš rabil les, kajneda?
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 4. March, 2008
    screamboy.. ce nimas se niti osnove ti svetujem da se lotis s kakim neobjektnim programskim jezikom, saj z zacetka drugace postane koda precej nerazumljiva,.. hmm mi v soli smo se lotil nekako tako: turbo pascal, delphi,html, c,c++,sql,php,oracle,sedaj na faksu smo mel pa javo zdj pa c again(to pa zarad tega k jih je dost prslo na faks z nicnim predznanjem programiranja)..
    edin kar pogresam je definitivno python, k si bom mogu en krat vzet mal casa pa ga predelat sam...

    najbols da gres v knjiznico, dobis kako knjigo od turbo pascala k jih je na tone, pa lazureusa stegnes dol pa se spoznas z osnovno sintakso..
    ko bos pa zastekal usaj osnove, if,for,swich,while,do stavke pol pa lohk nadgrajujes svoje znanje v objektne jezike in s tem posledicno tudi gradis kake hard guie ;)

    to je moje mnenje, zdj se lohk pa tkoj lots z javo ce hocs k je kao najbl "in" jezik, sam bos mogu pr fajn zagrabit ce se ga bos hotu hitr nauct...

    lp,cube
  • Začni z objektnim...
  • bl4z Član Ubuntu.si
    atlet je dejal/-a:
    Začni z objektnim...
    jaz vsakmu k me vprasa priporocam da zacne s phpjem
    - ni kompajlanja in nekih libov/jarov
    - lahko takoj vidis rezultate
    - dobra dokumentacja / knjige (tud slovenske)
    - maljon tutorialov na netu
    - sintaksa podobna c/java
    - moznost OO
    - povezava na bazo
  • christooss Član Ubuntu.si
    Python!!!!!

    Je objekten in še ima interpreter v katerem lahko takoj probavaš delčke kode
  • bl4z Član Ubuntu.si
    za zacetek je boljs da se naucis proceduralno in to nadgradis z objektnim .. vsaj kokr jaz vidim je pri veliki vecini k zacnejo z objektnim, da se jim zalom

    isto avta se ne mors ucit v porscheju .. ampak recimo v golfu !
  • bl4z Član Ubuntu.si
    po drugi strani je pa progrmaski jezik samo orodje s kterim ti logicne operacije sparvis na papir /v racunalnik

    .. zato je nejbols da zacens nekje kjer je zlo na izi tvoje mislis spravt v kodo .. sintakse porgramskih jezikov so cisto drugotnega pomena .. k enkrat obvladas nekaj ti prehod na drugo platformo nebo problem spljoh
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 5. March, 2008
    bl4s ne zalit golfa :)
    ma definitivno ni pametno zacnet z objektnim, ze za primer v cju mas inacilizacijo tabele int[10]; medtem ko v javi ker je tabela objekt int t=new int[10].. ze samo na ekranu je vidna razlika, kaj pa sele odzadje...

    lp,cube
  • napsy Član Ubuntu.si
    Najprej python za logiko nato pa c.
  • apt-get mono-mcs
    pisi v c# bos vrjetno rabo tut za solo.. =)
  • napsy je dejal/-a:
    Najprej python za logiko nato pa c.
    bol se nebi mogu strinjat... lahk pa tut z javo pa pol c, ceprou java full ni tok produktivna. je bl za vecje projekte pri katerih brez objektov ne mors. no sj tut python je odlicn za take stvari, sam nazalost nima za sabo tok mocnga podjetja kot ga ma java (sun)
  • urh Član Ubuntu.si
    C ti je osnova.
  • Zacni z c++ , se mi zdi da je najbolse ..

    lahko tudi z javo, vendar je fajn dodobra spoznati pointerje, tako da priporocam c++ .
  • napsy Član Ubuntu.si
    ne priporočam c++ za začetek. Raje pojdi v nekaj, kar ni objektno-orientirano. C++ je preveč kompleksen za začetnike
  • Samurai Član
    uredil/-a 6. November, 2008
    napsy je dejal/-a:
    ne priporočam c++ za začetek. Raje pojdi v nekaj, kar ni objektno-orientirano. C++ je preveč kompleksen za začetnike
    In zakaj ne? ti si reku da python, ki pa je tud objektno orientiran..

    pascal pa delphi se ne splaca it ucit, ker se uporablja premalo ..

    ce se mislis resno ucit, ti se enkrat predlagam c++ , veliko pomoci povsod, ce imas windowse, imas podporo dobrega razvojnega orodja..
    Boljse se uciti c++ kot javo na zacetku, da spoznas kazalce, z katerimi pri javi nimas opravka -> saj ne int *something;

    Saj ni treba pri c++ takoj skocit v strukture, kazalce, cisto lepo lahko zacnes z preprostimi izpisi, while, for stavki, in lepo pocasi napredujes..

    odlocitev je pac tvoja, drugace pa ima java lepo poslihtano razvojno okolje -> eclipse, ki deluje pod linuxi in windowsi, tako da je tudi to opcija..

    edit: al pa pejd kr na c ce hoces, je tud opcija
  • Cube Član Ubuntu.si
    jst bi raj dau glas za c kot c++

    lp,cube
  • glas za C, html/php, PYTHON (!!!), maybe tut kak C# :)

    PS: kaj so to m$ ljudki razvili J# pa to xD
  • meni je c najbol ušeč
    pomoje pa bi blo fajn začet s kako javo al C#
  • python
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.